bitcoinBTC/TRY
1.226.129,94 TL 3,18%
ethereumETH/TRY
65.125,61 TL 3,80%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.833,42 TL 1,02%
xrpXRP/TRY
18,13 TL 4,55%
solanaSOL/TRY
2.015,81 TL 2,62%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
65.112,01 TL 3,73%
cardanoADA/TRY
16,00 TL 6,68%
dogecoinDOGE/TRY
2,86 TL 0,45%

Paylaş

Kripto yanlısı milletvekili ABD meclisinde

abd 3

ABD’nin kripto para yanlısı milletvekili Tom Emmer, Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisi Sözcüsü adaylığını kazandı. Temsilci Emmer’in tam oylamada kazanmak için yeterli desteğe sahip olup olmayacağı ise henüz belli olmadı.

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi üyeleri, halihazırda Çoğunluk Temsilciliği görevini yürüten kripto destekçisi Tom Emmer’ı bir sonraki Meclis Başkanı adayı olarak seçti.

Temsilci Emmer, 24 Ekim tarihli haberlere göre, kapalı kapılar ardında yapılacak bir oturumun ardından Temsilciler Meclisi Başkanını belirlemek üzere yapılacak bir sonraki oylamada Cumhuriyetçilerin adayı olacak. Kongre üyesi, Temsilci Jim Jordan’ın başkanlığı kazanmak için yeterli oyu alamaması ve Temsilci Steve Scalise’in yarıştan çekilmesinin ardından Cumhuriyetçiler tarafından değerlendirilen birkaç adaydan biriydi.

3 Ekim’de ABD Temsilciler Meclisi’ndeki milletvekilleri, Temsilci Kevin McCarthy’yi görevden alarak Başkanlık koltuğunu boş ilan etmek için oy kullandı. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ne de başkanlık eden kripto yanlısı milletvekili Patrick McHenry, Cumhuriyetçilerin tek bir adayın arkasında birleşememesi nedeniyle geçici Meclis Başkanı olarak görev yapmış ancak üç tur oylamanın ardından Meclis’te çoğunluk desteği alamamıştı.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala