Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı? (11-18 Aralık)

kriptoparalar ve paribu

Kripto para borsası FTX’in kısa süre önce iflas bayraklarını çekmesi ile piyasa bir hayli zor günlerden geçti. Kripto para sektöründe daha fazla gelişmeye devam ederken her hafta kripto para sektörü ile ilgili birçok yeni gelişme yaşanıyor.

FTX İflas Davasında Alacaklıları İçin Komite Oluşturuldu

Kripto para borsası FTX’te ya da bağlı şirketlerde parası olan ancak FTX’in kendilerine borçlu oldukları için teminat verilmeyen herkesi temsil etmesi amaçlanan komitenin oluşturulması, iflas işlemlerinin ilerlemesine izin verecektir. ABD hükümetini iflas işlemlerinde temsil eden ve bu tür komitelerin resmileştirilmesine yardımcı olan Adalet Bakanlığı bünyesindeki bir ofis olan US Trustee’nin temsilcileri, bu hafta başlarında FTX’in müşteri tabanının son derece uluslararası doğası nedeniyle bu komiteyi oluşturmanın zor olduğunu söylediler.

Microsoft, İzinsiz Kripto Madenciliğini Yasaklıyor

Kripto para piyasası inişli çıkışlı bir dönemden geçerken birçok şirket çalışmalarına devam ediyor. Genel olarak şirketler sektörde belirli bir düzen olmadığı için oluşan boşluğu kendileri tamamlamaya çalışıyor. Çıkan haberlere göre; Microsoft, önceden onay almadan çevrimiçi hizmetlerinde kripto para birimi madenciliğine izin vermeyeceğini belirtmek için politika şartlarını güncelledi.

Fed Aralık 2022 Faiz Kararını Açıkladı

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (Fed) 2022 yılının son faiz kararını açıkladı. Fed açıklamasında 50 baz faiz artırım kararı alındığını belirtti.

Binance US, Mobil Ödeme Hizmetini ABD’li Müşterilerine Sunuyor

Kripto para borsası Binance’in Amerika kolu Binance US yaptığı çalışmalar ile sık sık gündemde yer almaya başladı. Son olarak çıkan haberlere göre; Binance US, küresel ana şirketi tarafından 2021’de ABD dışındaki kullanıcılara sunulan “Pay” adlı bir özelliği ABD’li müşteriler için kullanıma sundu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.523,42 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
29.622,13 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,69%
bnbBNB/TRY
5.850,34 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 6,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 3,31%
Bağlantıyı kopyala