Kripto Para Borsası CoinMENA, Katar Pazarına Girdi

kripto para borsasi coinmena katar pazarina girdi

Bahreyn merkezli kripto para borsası CoinMENA, Katar halkının artık platformunda kripto para alıp satabileceğini duyurdu. Kripto para borsası, platformunu Katar sakinlerine açan ilk düzenlenmiş dijital varlık borsası olduğunu belirtti.

Katarlılar Banka Hesaplarını Kripto Cüzdanlarına Bağlayabilecek

News.Bitcoin‘e göre, merkezi Bahreyn Krallığı‘nda bulunan 2021 yılında kurulan kripto para borsası CoinMENA, Katar’da hizmet sunan ilk düzenlenmiş dijital varlık borsası oldu. Borsa tarafından yayımlanan bir açıklamaya göre, CoinMENA’nın Katar‘a girmesi, ülke sakinlerinin artık banka hesaplarını kripto cüzdanlarına bağlayabilecekleri anlamına geliyor.

CoinMENA‘nın kurucu ortakları Dina Sam’an ve Talal Tabbaa, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Katar’da hizmetlerimizi sunan ilk kripto borsası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yatırımcılar bir süredir ülkeye girme planlarımızı soruyorlar, bu nedenle bu haber, uzun vadeli genişleme planlarımızda önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.

Sam’an, CoinMENA’nın “bölgenin tercih edilen kripto finansal hizmetler şirketi” olmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Katar, bir süredir kripto para birimi çıkarma konusunda araştırmalar yapıyor. Ancak yayımlanan bir rapora göre, dijital para biriminin çıkarılıp çıkarılmayacağına ancak merkez bankasının çalışmasını tamamlamasıyla karar verilecek.

Öte yandan Katar, geçtiğimiz yıllarda kripto paralar ile ilgili hizmetlere yasak getirdiğini açıklamıştı. Katar Merkez Bankası (QCB), ülkede hiçbir finans kuruluşunun sanal para birimleri üzerinde takas, transfer, alım satım ve işlem yapma lisansı bulunmadığını, QCB tarafından verilen bir lisans olmadan sanal varlık hizmetleri sağlayan herhangi bir kuruluşa karşı yasal işlem başlatacağını söyledi.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
552.009,47 TL 3,20%
ethereumETH/TRY
38.239,88 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
20,61 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.279,82 TL 1,88%
usd-coinUSDC/TRY
20,60 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
10,50 TL 3,43%
staked-etherSTETH/TRY
38.208,74 TL 2,34%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 3,79%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 1,47%
matic-networkMATIC/TRY
18,30 TL 1,72%
Bağlantıyı kopyala