Kripto Madenciliği Yatırım Çekmeye Devam Ediyor

kripto madenciligi yatirim cekmeye devam ediyor

Kripto madenciliği endüstrisi her geçen gün daha da fazla cazibe merkezi haline geliyor. Zaman zaman kripto madenciliği yatırım haberleri de gündemde yer alıyor. Son olarak, Hong Kong merkezli kripto madenciliği şirketi BIT Mining‘ten yeni bir yatırım haber geldi.

BIT Mining, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde 85 megawatt’a kadar güç kapasitesine erişebilen bir kripto madenciliği veri merkezine ortak yatırım yapmak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Kripto Madenciliği için Yatırım: Maden Sahası Şubatta Bitecek

BIT Mining, yaptığı açıklamada yeni yatırımıyla ilgili bilgileri paylaştı. Şirket, Ohio maden sahasının geliştirme çalışmalarının Şubat 2022’de tamamlanacağını belirtti. Bu arada şirketin ABD operasyonunu aktif olarak genişlettiği biliniyor. Şirket, ABD’ye 1.016 madencilik makinesi sevk etti.

Şirket, Viking Veri Merkezleri ile ortak bir girişim (“JV”) aracılığıyla ortaklaşa geliştirilecek ve işletilecek olan Ohio Maden Sahası’na toplam 12,14 milyon ABD Doları tutarında yatırım yapacak.

kripto madenciligi yatirim cekmeye devam ediyor 2

Çin’deki kripto para madenciliğinde büyük bir yatırımcı haline gelen BIT, birkaç ay önce New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmişti. Şirket, bu yılın ikinci çeyreğinde de önemli bir gelir artışı elde ettiğini açıkladı.

Bitcoin madencilik şirketlerinden zaman zaman önemli duyurular geliyor. Dünyanın en eski Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Genesis Digital Assets, düzenlenen bir finansman turundan 431 milyon dolar topladığını açıklamıştı. Bu finansman turunun, bir Bitcoin madencilik şirketi tarafından açıklanan en büyük finansman turu olduğu söyleniyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 537.729,93 TL 3,26%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.225,90 TL 1,47%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.169,55 TL 3,78%
cardano
Cardano (ADA) 19,50 TL 1,26%
tether
Tether (USDT) 9,03 TL 0,18%
xrp
XRP (XRP) 10,11 TL 1,52%
solana
Solana (SOL) 1.425,29 TL 2,80%
polkadot
Polkadot (DOT) 360,61 TL 3,63%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,02 TL 0,09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,06 TL 3,80%
Copy link
Powered by Social Snap