Kripto Borsası Zipmex’ten Yeni Hamle

kripto borsasi zipmexten yeni hamle

FTX’in ani çöküşü sonrasında kripto şirketleri hasar tespiti yapmaya devam ediyor. Kripto para borsası Zipmex, devam eden devralma görüşmeleriyle alacaklı korumasının uzatılması talebinde bulundu.

Sorunlu Kripto Borsası Zipmex’ten Yeni Adım

Zor durumdaki kripto para borsası Zipmex, müzakereler hakkında konuşma yetkileri olmadığı için isminin gizli kamasını isteyen konu hakkında bilgisi olan bir kişiye göre, önümüzdeki hafta tamamlanabilecek bir devralma anlaşması için bir yatırımcıyla görüşmelerini sürdürüyor.

kripto borsasi zipmexten yeni hamle 2

Bu ayın başlarında Bloomberg tarafından ağustos ayında Singapur Yüksek Mahkemesi tarafından alacaklılara karşı üç aylık koruma sağlanan şirketin, Thresen Thai Agency’nin bir yan kuruluşu olan risk sermayesi fonu V Ventures ile görüşmelerde, olduğunu bildirdi.

Tayland, Singapur, Endonezya ve Avustralya’da varlıkları bulunan kripto para borsası Zipmex, bu yılki ayı piyasasının baskılarına yenik düşen birkaç kripto şirketlerinden birisi olmuştu. Şirket Babel Finance ve Celsius Network’e 53 milyon dolar değerinde iki kredi verdi ve bu iki krediden hiçbir ödeme alamadı. Son olarak Zipmex, Temmuz 2022’de piyasa oynaklığını gerekçe olarak göstererek müşteri para çekme işlemlerini dondurdu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
318.361,60 TL 0,61%
ethereumETH/TRY
23.823,07 TL 0,58%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.423,58 TL 0,36%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
7,31 TL 0,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,94 TL 2,27%
cardanoADA/TRY
6,04 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
17,13 TL 0,18%
Bağlantıyı kopyala