Kripto Borsası Buenbit, Peru’da Mobil Uygulamasını Sunacak

buenbit peruda kripto ticaret mobil uygulamasini sunacak

Arjantinli kripto borsası olan Buenbit, tüketici odaklı kripto ticareti mobil uygulamasını bu hafta Peru’da kullanıma sunacak. Buenbit bu hamlesiyle beraber, tasarruf ve yatırım yapmak için daha fazla alternatif sunmayı amaçlıyor.

Buenbit CEO’su Federico Ogue konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Uzun vadedeki amaç, Arjantin’de olduğu gibi başarılı bir fintech olarak kendimizi kurmak ve ülkede en çok kullanılan platformlar arasında yer almak.

Buenbit Mobil Uygulaması Sekiz Kripto Para Birimini Destekliyor

Mobil uygulama şu anda iOS ve Android için kullanılabiliyor. Ayrıca uygulama Perululara şu kripto para birimleriyle ticaret yapma olanağı sunuyor: BTC, ETH, DAI, ADA, MATIC, SOL, DOT ve BNB. 

buenbit peruda kripto ticaret mobil uygulamasini sunacak 2

Uygulama, Peru’daki yerel banka hesaplarına yapılan transferleri destekliyor. Bununla beraber hem ABD dolarını hem de Peru Solunu desteklediğini de belirtelim. Ayrıca Buenbit, fonlarının yüzde 95’inin soğuk cüzdanlarda olduğunu özellikle belirtiyor.

Buenbit bununla sınırlı kalmayıp Meksika, Brezilya ve Kolombiya dahil olmak üzere Latin Amerika’nın en büyük fintech pazarlarına genişlemeye devam etmeyi planlıyor. Borsa, yeni yatırımcılarla yıl sonuna kadar büyük bir B Serisi finansman turunu tamamlamayı da hedefliyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.565,12 TL 1,61%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.578,60 TL 2,86%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.256,56 TL 4,30%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,32%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 4,29%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 2,18%
xrp
XRP (XRP) 11,43 TL 1,32%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,89 TL 1,69%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 2,38%
Bağlantıyı kopyala