Kripto Borsası BitBuy, XRP İşlemlerini Askıya Alacak

kripto borsasi bitbuy xrp islemlerini askiya alacak

Kanada merkezli kripto para borsası BitBuy, 13 Ocak 2022’den itibaren XRP‘yi listeden çıkaracağını açıkladı. Şirket paylaştığı blog gönderisinde XRP bakiyesi olan kullanıcılarına, bakiyelerini harici bir cüzdana çekmelerini veya 13 Ocak 2022 saat 09:00 EST’den önce başka bir fiat para veya Kanada doları ile takas edilmesini istedi.

Diğer taraftan süre bitinceye kadar varlık üzerinden herhangi bir işlem yapmayan kullanıcıların XRP‘leri ise fiat’a dönüştürülecek.

kripto borsasi bitbuy xrp islemlerini askiya alacak 2

BitBuy, XRP’yi Listesinden Çıkartıyor

XRP’nin borsanın listesinden çıkarılması ile alakalı olarak Borsa, belirli bir kripto para biriminin menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağına karar vermek için OSC’nin yönergelerini izlemesi gerektiğini belirtiyor. Bitbuy, uluslararası düzenleyicilerin görüşlerini dikkate alması gerektiğini söyleyerek ilerleyen dönemde süreci takip edeceklerini ve ona göre aksiyon alacaklarını da belirtti:

“XRP’nin durumunu izlemeye devam edeceğiz ve işler değişirse ona göre hareket edeceğiz.”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple aleyhindeki dönüm noktası davası, yaklaşık bir yıl önce açılmış, XRP savunucularının kripto para birimi endüstrisi üzerinde büyük bir etkisi olacağını iddia ettiği kötü bir yasal savaşı başlatmıştı.

Ek olarak Ocak ayında, Coinbase, Kraken, Binance.US ve diğer birkaç ABD merkezli borsa, kripto para birimini çevreleyen düzenleyici belirsizlik nedeniyle XRP’yi listelemeyi durdurmuştu.

Son olarak XRP’nin hâlen birçok borsada listelenmeye devam ettiğini ve ticaret hacmindeki büyük payın Binance ve Huobi’den geldiğini belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.891,14 TL 7,09%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.483,06 TL 7,33%
tether
Tether (USDT) 13,41 TL 1,42%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.002,78 TL 6,46%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,37%
cardano
Cardano (ADA) 13,85 TL 1,27%
solana
Solana (SOL) 1.252,07 TL 8,06%
xrp
XRP (XRP) 8,12 TL 4,63%
terra-luna
Terra (LUNA) 860,18 TL 0,41%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,40 TL 10,42%
Bağlantıyı kopyala