Kraken Önemli Bir İsmi Bünyesine Kattı

kraken onemli bir ismi bunyesine katti

Kripto para borsaları tecrübeli isimleri işe almaya devam ediyor. Kripto para borsası Kraken, Blockchain.com’un eksi baş uyum görevlisini işe aldığını açıkladı.

Kraken’den Önemli İşe Alım

Kripto para borsası Kraken, baş uyum görevlisi olarak CJ Rinaldi’yi işe aldığını açıkladı. CJ Rinaldi, kripto hizmet şirketi olan Blockchain.com’da Ekim 2021’den Aralık 2022 tarihine kadar baş uyum görevlisi olarak çalışma sağladı.

kraken onemli bir ismi bunyesine katti 2

CJ Rinaldi, Blockchain.com’un riskini azaltmaya ve küresel uyumluluk sorumluluklarını genişletmek için çalışmalar yürüttü. Blockchain.com çalışmasından önce CJ Rinaldi, Deutsche Bank’ta baş uyum görevlisi olarak çalıştı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun İcra Birimi üzerinde kıdemli danışman olarak çalışma sağladı.

Kraken kripto para borsasında 11 yıldan fazla bir süredir CEO olarak görev alan Jesse Powell, 21 Eylül 2022 tarihinde görevinden ayrıldığını açıkladı. Şirketin CEO’luk görevini ise firmanın COO’su olarak görev yapan David Ripley üstlendi. Son olarak kripto para borsası Kraken, maliyetlerini düşürmek için 30 Kasım 2022’de iş gücünün yüzde 30’unu işten çıkarttığını açıklamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.512,30 TL 2,13%
ethereumETH/TRY
30.593,44 TL 3,26%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.146,28 TL 1,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,84 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 3,91%
binance-usdBUSD/TRY
18,84 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,31 TL 3,66%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 5,25%
okbOKB/TRY
822,40 TL 5,62%
Bağlantıyı kopyala