Kenya Merkez Bankası Başkanı, Ülkenin Rezervlerini Bitcoin’e Dönüştürecek

kenya merkez bankasi baskani ulkenin rezervlerini bitcoine donusturecekas

Kripto para birimlerine olan ilgi dünya genelinde artmaya devam ederken, bazı ülkeler de kripto para birimleri konusunda geri kalmak istemiyor. Kenya da bu ülkelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak Kenya Merkez Bankası Başkanı Patrick Njoroge, ülkenin rezervlerini Bitcoin’e dönüştürülmesi için dışarıdan baskı yapıldığını açıkladı.

Kenya, Ülkenin Rezervlerini Bitcoin’e Dönüştürmeyi Planlıyor

Kenya Merkez Bankası Başkanı Patrick Njoroge, ülkenin rezervlerinin Bitcoin‘e (BTC) dönüştürülmesi için kripto savunucularından baskı geldiğini söyledi. Njoroge’ye göre, parlamento üyeleriyle yaptığı toplantıda, rezervleri Bitcoin’e dönüştürmenin kripto varlığın oynaklığı göz önüne alındığında bir risk olacağını belirtti.

kenya merkez bankasi baskani ulkenin rezervlerini bitcoine donusturecekass

Ayrıca, milletvekillerinin kripto para birimlerini benimseme lehine yasama sürecini etkileme baskısı altında olabileceğini de ima etti. Vali de görev süresi boyunca ülke Bitcoin yoluna giderse, bunun için hapse girmeye hazır olduğuna dikkat çekti. 

Kenya merkez bankası başkanı Patrick Njoroge, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Bu şeyleri kripto para birimleri zorlayan bu insanlardan bazılarının çok baskısı altında olduğunuzu biliyorum çünkü onlar için bu iyi. Sizi temin ederim ki, rezervlerimizi Bitcoin’e koymam için beni zorlayan birçok insan var. Böyle bir çılgınlıkla aklımı kaçırırdım.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
372.908,56 TL 0,95%
ethereumETH/TRY
24.932,96 TL 0,13%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.417,61 TL 0,44%
usd-coinUSDC/TRY
18,53 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
8,91 TL 2,59%
binance-usdBUSD/TRY
18,53 TL 0,12%
cardanoADA/TRY
7,96 TL 0,63%
solanaSOL/TRY
625,16 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 6,72%
Bağlantıyı kopyala