bitcoinBTC/TRY
1.211.394,26 TL 4,65%
ethereumETH/TRY
64.277,95 TL 5,46%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
7.014,36 TL 0,69%
xrpXRP/TRY
17,84 TL 6,73%
solanaSOL/TRY
1.952,69 TL 8,68%
usd-coinUSDC/TRY
28,98 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
64.265,79 TL 5,38%
cardanoADA/TRY
15,59 TL 9,49%
dogecoinDOGE/TRY
2,75 TL 5,37%

Paylaş

JPMorgan, spot Bitcoin ETF onayları için tahminini paylaştı

jpmorgan

JPMorgan tarafından yayımlanan yeni bir raporda, spot Bitcoin ETF’lerinin ne zaman onaylanabileceğine ilişkin tahminler yer aldı.

Bankacılık devi, Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı davaya vurgu yaparak, regülatörün bu karara itiraz etmemesinin potansiyel bir spot Bitcoin ETF onayı anlamına gelebileceğini söyledi.

Nikolaos Panigirtzoglou ve diğer JPMorgan analistleri tarafından hazırlanan raporda şu ifadelere yer verildi:

“Spot Bitcoin ETF onaylarının zamanlamasına ilişkin belirsizlik sürüyor. ARK Invest ve 21 Shares başvurularının son tarihi 10 Ocak 2024 olduğundan bu tarihten önce gerçekleşmesi gerekiyor. SEC’e yapılan başvurular arasında karar tarihi en yakın olan bu başvurudur”

SEC, geçtiğimiz hafta Grayscale’in kazandığı davayı temyize götürmek için bir hamle yapmamıştı.

Birden fazla ETF onaylanabilir

JPMorgan analistleri, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasına ilişkin iyimserliğin arttığına dikkat çekti. Analistler geçtiğimiz ay, mahkemenin Grayscale lehine karar vermesi sebebiyle SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini onaylamak durumunda kalabileceğini söylemişti.

Analistler, yalnızca bir spot Bitcoin ETF’inin onaylanarak başvuru sahibine ilk hamle avantajını vermeyeceğini ve bu sebeple olası bir onaylanma durumunda birden fazla ETF’in onaylanacağını belirti.

“Bu, daha fazla rekabet yaratacağından yatırımcıların yararına olabilir”

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala