bitcoinBTC/TRY
1.268.813,79 TL 0,28%
ethereumETH/TRY
68.241,48 TL 0,08%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.941,71 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
19,16 TL 1,53%
solanaSOL/TRY
2.119,51 TL 1,28%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
68.160,20 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
17,29 TL 0,70%
dogecoinDOGE/TRY
2,94 TL 1,26%

Paylaş

Grayscale’den yeni Bitcoin ETF başvurusu

Grayscaleden Fed Tahmini Kripto Paralar Yukselebilir

Kripto yatırım şirketi Grayscale Investments, yeni bir spot Bitcoin ETF başvurusu gerçekleştirdi. Şirketin yeni başvuru hamlesi, mahkemenin SEC‘in daha önceki ETF başvurusunu yeniden incelemesine yönelik kararın ardından gerçekleşti.

osprey grayscalee yaniltici bilgi gerekcesiyle dava acti

Grayscale‘den yapılan açıklamada, Bitcoin Trust hisselerinin GBTC sembolü altında New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) Arca’da listelenmesinin amaçlandığı ifade edildi. Yeni başvurunun Bitcoin Trust’ını spot Bitcoin ETF’ine dönüştürmek için devam eden çabalarla uyumlu olduğu belirtildi. Açıklamada, “GBTC’nin yatırımcıları adına SEC ile iş birliği içinde ve hızlı bir şekilde çalışmaya kararlıyız” ifadesi kullanıldı.

Şirket, NYSE Arca başvurusunun onaylanması halinde GBTC’nin bir ETF’e dönüştürebileceğine dikkat çekti. ABD’de temyiz mahkemesi, SEC’e Grayscale’in Haziran 2023’teki başvurusunu neden reddettiğini açıklaması yönünde karar vermişti. Şirket, eylül ayında da bir ETH vadeli işlem ETF’i için başvuru yapmıştı.

Böylece Grayscale de spot Bitcoin ETF’i için SEC onayı bekleyen şirketler arasında resmen katılmış oldu. SEC, ARK Investment, BlackRock, Fidelity gibi şirketlerin başvurularını birkaç kez ertelenmesine karar vermişti. Diğer taraftan SEC’in Grayscale davası ile ilgili mahkeme kararını temyize taşımayı planlamadığı bildirilmişti. Kurumun itiraz etmemesinin Grayscale başvurusunun yeniden gözden geçirileceği anlamını taşıdığı kaydedilmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala