Jed McCaleb Bütün XRP’lerini Sattı

Jed McCaleb 8 Yilin Ardindan XRP Cüzdanini Boşaltti

Ripple’ın belalı kurucu ortağı Jed McCaleb, 9 milyar dolarlık XRP servetini 8 yılda satmayı başardı. Ripple’ın kurucu ortaklarından olan McCaleb’in artık satabilecek XRP’si kalmadı. Öyle ki son XRP satış işlemi WhaleAlert tarafından tespit edildi.

ekran goruntusu

Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb Toplamda 9 Milyar XRP Sattı

Ripple her ne kadar medyaya genellikle SEC ile yansısa da Jed McCaleb tarafından da sık sık karşımıza çıkıyordu. Ripple’ın kurucu ortaklarından olan Jed McCaleb, bazı sebeplerden ötürü Ripple’dan ayrılmış ve beraberinde 9 milyar XRP’lik bir tazminat ile yoluna devam etmişti. Bu noktada sattığı XRP’ler ile sık sık gündeme gelen McCaleb, sattığı yüklü miktarlarda XRP ile fiyata negatif yönde ettiği gerekçesiyle sık sık eleştiriliyordu. Ancak bu durum artık sona erdi. Öyle ki Jed McCaleb 9 milyar XRP’lik servetinin tamamını kısa bir süre önce sattı. XRP arzının yüzde 10’una tekabül eden bu miktar, XRP’nin fiyatında oldukça önem arz ediyordu.

Diğer taraftan her ne kadar doğrudan bir etkisi olmasa da XRP’nin fiyatında artışlar yaşanıyor. Öyle ki XRP son 7 gün içerisinde yüzde 17’lik artış yaşadı.

Bununla birlikte XRP’nin fiyatına yaptığı olumsuz etkile sonrası topluluk tarafından da kötü bir izlenime sahip olan McCaleb’in cüzdanını boşaltması sevinçle karşılandı. Son olarak Jed McCaleb’in Stellar’daki görevine devam ettiğini belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
602.564,51 TL 3,33%
ethereumETH/TRY
41.317,87 TL 4,43%
tetherUSDT/TRY
23,48 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.565,44 TL 8,86%
usd-coinUSDC/TRY
23,53 TL 0,18%
xrpXRP/TRY
11,52 TL 6,63%
staked-etherSTETH/TRY
41.345,60 TL 4,33%
cardanoADA/TRY
5,82 TL 21,86%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 10,69%
tronTRX/TRY
1,55 TL 14,86%
Bağlantıyı kopyala