Jack Dorsey Twitter Yönetim Kurulundan İstifa Etti

jack dorsey twitter yonetim kurulundan istifa etti

Popüler sosyal medya platformu Twitter’ın kurucusu olan Jack Dorsey ve Twitter arasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Jack Dorsey kurduğu ve uzun bir süre CEO’luk görevini üstlendiği şirketinin yönetim kurulundan istifa etti.

Jack Dorsey ve Twitter’ın Yolları Ayrıldı

21 Mart 2006 yılında Jack Dorsey tarafından kurulan Twitter, artık kurucusu olmadan yoluna devam edecek. Şirketin son yapılan yönetim kurulu toplantısında Jack Dorsey istifasını verdi ve Twitter’ın tüm işletmelerinden resmi olarak bağlarını koparttığını belirtti.

Aralık 2021’de Jack Dorsey, Twitter’ın CEO’su olarak görevinden ayrılmış ve yerini Parag Agrawal’a bırakmıştı. Bu görev değişimi sonrasında Agrawal’a yardımcı olabilmek için Mayıs 2022’ye kadar takımda kalacağını açıkça dile getirmişti. Bu arada Jack Dorsey istifa açıklamasında kurulun yönetimine ve Twitter üzerindeki iç anlaşmalar hakkında ince eleştirilerde de bulundu. Twitter’ın sadece bir platform olarak değil bir şirket olarak varlığını sürdürmesinin en büyük pişmanlığı olarak değerlendiren Dorsey’in Twitter’ı satın almak isteyen Elon Musk’ı açıkça desteklediği de herkes tarafından biliniyor.

jack dorsey twitter yonetim kurulundan istifa etti 2

Nisan ayı içinde Twitter’ın tamamını 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, Twitter’ı özellikle siyasette bir ifade özgürlüğü cenneti haline getirmeyi amaçlıyor. Elon Musk ifade özgürlüğü ortamının sağlanması için Twitter’ın en büyük sorunlarından birisi olan bot kullanıcı sorunun, çözülene kadar Twitter’ı satın alma operasyonlarını askıya aldığını aktarmıştık. Elon Musk ve Twitter arasında yaşanan bu gelişmelerin nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor. Ortaya çıkan son SEC dosyasına göre Elon Musk Twitter’ı satın alma teklifinde kişisel olarak 33.5 milyar dolarını taahhüt etmiş durumda. Görünen o ki Elon Musk’ın Twitter satın alma operasyonları şimdilik askıda olsa da başarılı girişimci Twitter’ı satın alma konusunda istekli.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.462,68 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
31.214,04 TL 6,44%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.106,67 TL 8,08%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,14 TL 9,28%
cardanoADA/TRY
8,45 TL 12,98%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala