Güney Kore, Do Kwon’un Pasaportunu İptal Etmek İstiyor

Guney Kore Do Kwonun Pasaportunu Iptal Etmek Istiyor

Terra ekosisteminin çöküşün etkisi hâlen mevcut piyasa koşullarında kendisini hissettiriyor. Stablecoin‘lere olan güvene de büyük ölçüde zarar veren bu olay sonrası birçok şirket iflas bayrağını çekmek zorunda kaldı. Güney Kore ise bu trajedinin arkasına en çok düşen ülkeler arasında üst sırada. Öyle ki Güney Koreli yetkililer Do Kwon için kısa bir süre önce yakalama emri çıkarırken son olarak da pasaportunu iptal ettirmek için kolları sıvadı.

Güney Kore, Do Kwon'un Pasaportunu İptal Etmek İstiyor
Terraform Labs’in Kurucu Ortağı Do Kwon

Güney Kore, Do Kwon’un Pasaportunu İptal Etmek için İşe Koyuldu

Yerel basında çıkan bir habere göre Güney Kore Dışişleri Bakanlığı, şu anda Stablecoin sağlayıcısı Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon’un pasaportunun iade edilmesi için çalışıyor. Do Kwon ve Terra çöküşü ile bağlantılı diğer beş Güney Kore vatandaşı şu anda Singapur’da ikamet ediyor. 

Güney Kore Dışişleri Bakanlığı da diğer beş kişiye sahip oldukları pasaportları iade etme emri verdi. Munhwa’nın bildirdiğine göre bu emir, Seul Güney Bölgesi Mali ve Menkul Kıymet Suçları Savcılığı‘nın altı kişinin pasaportunun geçersiz kılınmasını talep edilmesi üzerine verildi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
372.908,56 TL 0,95%
ethereumETH/TRY
24.932,96 TL 0,13%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.417,61 TL 0,44%
usd-coinUSDC/TRY
18,53 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
8,91 TL 2,59%
binance-usdBUSD/TRY
18,53 TL 0,12%
cardanoADA/TRY
7,96 TL 0,63%
solanaSOL/TRY
625,16 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 6,72%
Bağlantıyı kopyala