Grayscale, Rezerv Kanıtlarını Paylaşmayacak

grayscale rezerv kanitlarini paylasmayacak

Kripto yatırım şirketi Grayscale, Bitcoin ve Ether ürünlerinin fiyatı tüm zamanların en düşük seviyelerine düştükten sonra rezerv kanıtı duyurusuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Grayscale’in rezerv kanıtı paylaşmayacağı belirtildi.

Grayscale’den Rezerv Kanıtı Çıkışı

Dünyanın en büyük Bitcoin fonunu elinde tutan, kripto yatırım şirketi Grayscale, Bitcoin ve Ether fiyatları tüm zamanların en düşük seviyelerinde yer alırken, rezerv kanıtını göstermeyeceğini açıkladı.

Grayscale tarafından yapılan açıklamaya göre, “Güvenlik endişeleri sebebiyle, bu tür zincir üstü cüzdan bilgilerini ve onay bilgilerini kriptografik Rezerv Kanıtı ya da diğer gelişmiş kriptografik muhasebe prosedürleri aracılığıyla halka açık hale getirmeyi düşünmüyoruz.” dedi.

grayscale rezerv kanitlarini paylasmayacak 2

Şirket, rezerv bilgilerini gizli tutma kararının bazı yatırımcılar için “hayal kırıklığı” olacağını kabul etti. Kripto devi FTX’in bu ayın başlarında iflas koruması başvurusunda bulunmasının ardından, kripto firmalarına rezervleri hakkında daha fazla bilgi göstermeleri için diğer kripto şirketlerine baskı yapılıyor.

Grayscale, “Ancak başkalarının yol açtığı panik, yatırımcılarımızın varlıklarını yıllarca güvende tutan karmaşık güvenlik düzenlemelerini atlatmak için yeterince iyi bir neden değil.” dedi.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), tıpkı ETHE ürünü gibi perşembe günü rekor bir düşüş yaşamıştı. Firmanın ana şirketi Digital Currency Group, FTX’in şok edici çöküşü sonrasında bulaşma korkularını ortadan kaldırdığını açıklamıştı. Ancak aynı zamanda, Grayscale’e bağlı başka bir kuruluş yakın zamanda para çekme işlemlerini durdurdu. Son olarak Genesis Global Capital, Digital Currency Group aracılığıyla Grayscale ile bağlantılı bir şirket olarak karşımıza çıkıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.573,48 TL 0,25%
ethereumETH/TRY
22.544,71 TL 0,52%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.819,31 TL 0,94%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,04%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,46 TL 1,70%
dogecoinDOGE/TRY
1,83 TL 5,80%
cardanoADA/TRY
5,93 TL 0,65%
matic-networkMATIC/TRY
15,94 TL 0,37%
Bağlantıyı kopyala