Galaxy Digital CEO’sundan SBF Açıklaması

galaxy digital ceosundan sbf aciklamasi 2

Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, karşılaştığı dolandırıcılık iddiaları sonrasında Sam Bankman-Fried ile ilgili açıklamalarda bulundu. Novogratz açıklamasında Sam Bankman-Fried’in sahip olduğu ifade özgürlüğüne değindi.

Galaxy Digital CEO’su Sam Bankman-Fried’i Eleştirdi

Başarısız kripto para borsası FTX’in kurucu eski CEO’su Sam Bankman-Fried, 23 Kasım’da CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajda müşteri fonlarını yasa dışı yollarla kullandığı iddialarına rağmen Bahamalar’da özgürce dolaştığını söyledi.

galaxy digital ceosundan sbf aciklamasi

Novogratz, zor durumdaki eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in iddialara rağmen özgürce hareket etmesinin şaşırtıcı olduğunu belirtti. Sam Bankman-Fried’in müşteri fonlarını kişisel amaçlarına göre kullanmasını ise “dolandırıcılık” olarak tanımladı. Novogratz açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Sam Bankman-Fried, kripto para birimleriyle kesinlikle yasa dışı şeyler yaptı ve Bahamalar’da koşturup televizyon ve diğer basın yayın organlarına açıklamalarda bulunuyor. Bütün bunlar beni şaşırtıyor. Onun da (Sam Bankman-Fried) gününün geleceğini düşünüyorum.

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Sam Bankman-Fried’in FTX müşterileriyle yaptığı anlaşmayı da ihlal ettiğini şu sözlerle dile getirdi:

Bu borsaya katılan hiç kimse, Sam Bankman-Fried’in kripto paraları alıp onlarla bir yatırım fonu işletebileceğine dair hiçbir sözleşme imzalamadı ve müşteriler bunun dolandırıcılık olduğunu bilmiyordu

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
305.882,90 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
22.408,43 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.803,88 TL 3,85%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,56 TL 0,24%
xrpXRP/TRY
7,44 TL 0,98%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
5,84 TL 0,47%
matic-networkMATIC/TRY
15,74 TL 0,41%
Bağlantıyı kopyala