FTX’ten 450 Milyon Dolarlık Robinhood Hisseleri için Talep

FTXten 450 Milyon Dolarlik Robinhood Hisseleri icin Talep

Bir döneminde sponsorluktan sponsorluğa, yatırımdan yatırıma koşan kripto para borsası FTX, günümüzde bir başarısızlık hikayesi olarak anılıyor. Bu noktada borsanın kurucusu Sam Bankman-Fried da göz önünde tutulan kişiler arasında. Kısa bir süre önce 250 milyon dolarlık kefaretle serbest bırakılmıştı. Ancak yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

FTX'ten 450 Milyon Dolarlık Robinhood Hisseleri için Talep
Kaynak: Court Listener

FTX, 450 Milyon Dolarlık Robinhood Hissesi için Mahkemeden Yardım İstedi

Binance’in elindeki FTT‘leri satmaya karar verdiği açıklaması, bir devin yıkılışına neden olan ufak darbe oldu. Ancak bu darbe temeli yalnızca kullanıcıların aynı anda paralarını çekmeyeceğine inanan bir sistem tarafından desteklendiğinden, yerle bir olması da o denli kolay oldu.

Bu noktada FTX‘in bir borsa olmaktan çok yatırımları birçok alana dağıtan devasa bir aracı olduğu ortaya çıktı. Son günlerde ortaya çıkan belgelere bakıldığında ise yeni bir durum daha göze çarpıyor. Öyle ki mahkeme raporuna bakıldığında FTX’in yaklaşık 450 milyon dolar değerinde Robinhood Markets (HOOD) hisse senedinin olduğu ve ABD iflas mahkemesinden konu hakkında yardım istediği görülüyor.

Mahkeme belgelerine göre, Antigua ve Barbuda’da organize olmuş, yüzde 90’ı eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından kontrol edilen bir kurumun, yaklaşık 56 milyon hissesi söz konusu. Emergent Fidelity Technologies adındaki şirket, bu noktadaki aracılık işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılıyor.

Diğer taraftan FTX ise bu hisseleri kullanmadaki amacının tüm alacaklılarına nasıl geri ödeme yapak olduğunu ve, iflas davasına bakan hakimin hisseleri dondurulmaya zorlaması gerektiğini savunuyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala