FTX’in Yerel Token’i FTT Düşmeye Devam Ediyor

ftxin yerel tokeni ftt dusmeye devam ediyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX’in yerel token’i olan FTT, son yaşanan olayların ardından düşmeye devam ediyor. Binance’in son hamlesinin ardından FTT son bir saat içinde yüzde 16’dan fazla değer kaybı yaşadı.

FTT’nin Değer Kaybı Büyüyor

FTX’in yerel token’i FTT, son bir saat içerisinde büyük bir oranda değer kaybı yaşadı. Verilere bakıldığında düşüşün zaman zaman yüzde 19’lara ulaştığı görülüyor. Bu sert düşüşle birlikte FTT, 22 dolar yerine 18 doların altında işlem görüyor.

Bu sert düşüş, en büyük kripto para borsalarından olan Binance ve FTX arasındaki son gelişme sonrasında yaşandı. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) kısa bir süre önce yaptığı paylaşım bu gerginliği başlatmış oldu. CZ bu paylaşımında yaşanan son gelişmelerin ardından FTT varlıklarını yavaşça satmaya karar verdiklerini ifade etti.

CZ’nin paylaşımının ardından FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, piyasayı sakinleştirmeye çalıştı ve borsanın durumunun iyi olduğunu belirtti. Sam Bankman-Fried bu paylaşımında ayrıca FTX ve Binance’in, kripto endüstrisinin iyiliği için birlikte çalışmaya devam etmesi gerektiğini de belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
560.183,45 TL 0,13%
ethereumETH/TRY
38.397,07 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.280,81 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
20,17 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 6,13%
cardanoADA/TRY
7,66 TL 0,19%
staked-etherSTETH/TRY
38.368,46 TL 0,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,82%
solanaSOL/TRY
429,14 TL 3,12%
Bağlantıyı kopyala