Federal Düzenleyici: Kredi Birlikleri ve Kripto Şirketleri Ortak Olabilir

federal duzenleyici kredi birlikleri ve kripto saglayicilari ortak olabilir

Ulusal Kredi Birliği İdaresi (NCUA), resmi web sitesi üzerinden bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, federal sigortalı kredi birliklerinin (FICU) üçüncü taraf dijital varlık hizmet sağlayıcılarla ortaklık kurabileceği düşüncesine yer veriliyor.

NCUA: Kredi Birlikleri ve Kripto Şirketleri Ortaklık Kurabilir

Amerika Birleşik Devletleri’nin kredi birliklerini denetleyen düzenleyicisi Ulusal Kredi Birliği İdaresi (NCUA), yaptığı açıklamada önemli bir ortaklığa değindi. Açıklamada federal sigortalı kredi birliklerinin (FICU) kripto varlık hizmet sağlayıcılarıyla ortak olabileceği söyleniyor. Açıklamadaki cümleler şu şekilde:

“Bu, FICU üyelerinin FICU dışındaki üçüncü taraf sağlayıcı ile çeşitli sigortasız dijital varlıkları satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına izin veren üçüncü taraflarla üye ilişkilerinin kolaylaştırılmasını içerir”

federal duzenleyici kredi birlikleri ve kripto saglayicilari ortak olabilir 2

Tabii NCUA’ya göre, FICU‘ların mevcut yetki hakkında netlik sunması da önemli. NCUA, dijital varlıklar ve teknolojiler geliştikçe daha fazla rehberliğin gerekli olabileceğini ve derneğin ortaya çıkan sorunları incelemeye ve ele almaya devam edeceğini söyledi.

Konuyla ilgili konuşan NCUA Başkan Yardımcısı Kyle Hauptman şunları söyledi:

“Kredi birlikleri kripto borsalarına sonsuz nakit çıkışını izliyor ve birçok kişi kripto yatırımına ilk girişleri için birincil finansal kurumlarını kullanmayı tercih ediyor. Bugünün rehberliği hem endişelere yardımcı oluyor hem de denemek isteyen kredi birliklerine yeni bir gelir akışı sağlıyor”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 496.996,86 TL 3,53%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.086,77 TL 0,36%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,75%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.014,08 TL 0,28%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,82%
cardano
Cardano (ADA) 14,66 TL 0,24%
xrp
XRP (XRP) 8,30 TL 1,14%
solana
Solana (SOL) 1.255,84 TL 3,37%
terra-luna
Terra (LUNA) 903,48 TL 0,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 243,69 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala