FDIC Başkanı Jelena McWilliams’dan Kripto Para Açıklaması

fdic baskani jelena mcwilliamsdan kripto para aciklamasi

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) başkanı Jelena McWilliams, kripto paralar hakkında açıklama yaptı. ABD banka düzenleyicilerinden oluşan bir ekibin, bankaların Bitcoin ile etkileşime girmesi ve Bitcoin tutması için daha basit bir yol sağlamaya çalıştığını söyledi.

McWilliams, 26 Ekim’de Reuters’e verdiğibir röportajda, ABD banka düzenleyicilerinden oluşan bir ekibin Bitcoin ve kripto para birimi ile ilgilenen bankalar için daha kesin bir düzenleme üzerinde çalıştığını belirtti. 

fdic baskani jelena mcwilliamsdan kripto para aciklamasi 2

FDIC Başkanı: “Bankalara İzin Vermemiz Gerektiğine İnanıyorum”

FDIC Başkanı McWilliams’a göre bu düzenleyiciler, bankaların Bitcoin ve kripto pazarına girmesi için bir yol haritası sağlamayı umuyor. 

FDIC, Federal Rezerv (Fed) ve Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) dahil olmak üzere önde gelen üç ABD banka düzenleyicisinden biri. Bu yüzden bu açıklamalar kripto para sektörü için önem arz ediyor.

McWilliams konuyla alakalı yaptığı konuşmaya şunları da ekledi:

“Riskleri uygun şekilde yönetip hafifletirken, bankalara bu alanda izin vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu faaliyeti bankaların içine getirmezsek, bankaların dışında gelişecek ve Federal düzenleyiciler bunu düzenleyemeyecekler.”

McWilliams, SEC Komiseri Hester Peirce ve ABD hükümetindeki diğer kripto dostu yetkililere benzer bir duruş sergiliyor. Buna ek olarak, FDIC Başkanı, tüketicilerin kripto maruziyeti elde etmek için düzenlenmemiş ve potansiyel olarak verimsiz ürünlere erişmesini önlemek istiyor

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 699.486,25 TL 7,58%
ethereum
Ethereum (ETH) 52.112,96 TL 9,00%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.472,63 TL 9,19%
tether
Tether (USDT) 12,87 TL 0,29%
solana
Solana (SOL) 2.447,40 TL 10,95%
cardano
Cardano (ADA) 19,70 TL 10,50%
xrp
XRP (XRP) 12,18 TL 10,16%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,87 TL 0,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 450,99 TL 12,92%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,61 TL 9,27%
Bağlantıyı kopyala