bitcoinBTC/TRY
1.092.752,20 TL 0,07%
ethereumETH/TRY
59.129,45 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.585,92 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
17,49 TL 0,76%
solanaSOL/TRY
1.731,95 TL 0,40%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
59.050,71 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
10,86 TL 2,44%
dogecoinDOGE/TRY
2,42 TL 3,45%

Paylaş

FarmVille, 33 milyon dolar yatırım aldı

iste bu haftanin en cok kazandiran yatirim araclari uAWC

Birçok şirket yapılan finansman turları ile önemli gelirler elde ediyor. Son olarak FarmVille ortak yaratıcısının girişimi, a16z kripto ve diğerlerinden 33 milyon dolar topladı.

FarmVille ortak yaratıcısının girişimi, 33 milyon dolar topladı

A16z kripto, Anchorage Digital ve Naval Ravikant’ın da aralarında bulunduğu yüksek profilli bir yatırımcı listesi, FarmVille’in ortak yaratıcısı Amitt Mahajan liderliğindeki bir blockchain oyun girişiminde 33 milyon dolarlık bir tohum turuna katıldı. Kripto oyun şirketi, eski bir Zynga yöneticisi olan FarmVille’in ortak yaratıcısı Amitt Mahajan tarafından yönetiliyor.

yatirim 444

Mahajan’ın ortak kurduğu Proof of Play, eğlenceli ve erişilebilir blockchain oyunları yaratmayı amaçlıyor. İlk oyunu olan Pirate Nation adlı sosyal rol yapma oyunu Aralık ayında beta biçiminde yayınlandı.

Mahajan konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

“Oyuncuların sevdikleri oyunlara ne kadar enerji ve hikaye anlatımı harcadıklarını ilk elden gördüm. FarmVille 2020’de kapatıldığında bir milyar saatten fazla oyun süresi, yaratıcılık ve yatırım kaybedildi”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala