bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,931.93 0.03%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,117.31 0.58%
bnb
BNB (BNB) $ 580.29 0.18%
solana
Solana (SOL) $ 173.53 1.78%
xrp
XRP (XRP) $ 0.521502 0.33%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.479974 0.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153359 1.01%

Elon Musk: Bitcoin (BTC) Geleneksel Finans Tarafından Kabul Görmenin Eşiğinde

elon musk bitcoin btc geleneksel finans tarafindan kabul gormenin esiginde

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Bitcoin hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Musk, Bitcoin’in (BTC) geleneksel finansal sistem tarafından kabul edilmenin eşiğinde olduğunu düşündüğünü söyledi.

Musk, yeni bir sosyal medya platformu olan Clubhouse üzerinde Neualink hakkında geniş kapsamlı bir röportaj verdi. Musk’a Bitcoin hakkındaki görüşlerinin sorulması üzerine ise Musk “Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu düşünüyorum” dedi. Musk röportajda şunları söyledi:

“Bu noktada Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in destekçisiyim. Partiye geç kaldım ama bir destekçiyim. Bitcoin, geleneksel finans tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde.”

Musk’ın bu açıklaması, Bitcoin (BTC) fiyatında ani bir yükselişe neden oldu. Bitcoin, konsolide olduğu 32.000 dolar seviyesinden 34.000 dolara kadar yükseldi. Bitcoin geçtiğimiz günlerde de yine Musk’ın Twitter profiline #Bitcoin etiketi eklemesi ve “Geçmişe bakıldığında kaçınılmazdı” yazması ile sert bir yükseliş yaşamış ve 38.000 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Daha sonra Musk’ın bu sözü bir kullanıcı tarafından Bitcoin blokzincirine yazılarak ölümsüzleştirildi.

Lider kripto para birimi, yayın saati itibariyle 33.613 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala