DEX’lerin Aylık Hacmi 100 Milyar Dolara Yaklaştı

dexlerin aylik hacmi 100 milyar dolara yaklasti

Kasım ayının sonuna yaklaştığımı şu günlerde, sektöre dair istatistikler de ortaya çıkmaya başladı. Son çıkan verilere göre, merkezi olmayan borsalar (DEX) aylık hacim konusunda 100 milyar dolara yaklaşmış durumda.

DEX’lerin Aylık Hacmi Kasım 2021’de Yükseldi

The Block tarafından yayımlanan verilere göre, 28 Kasım itibariyle DEX‘lerin aylık hacmi 99,5 milyar dolar seviyesinde. Aylık hacim, temmuz ayında 56,35 milyar dolara gerilemişti. Ekim ayında ise 89,15 milyar doları aşmıştı. Kasım ayındaki performans ise çok daha yüksek.

dexlerin aylik hacmi 100 milyar dolara yaklasti 3
Kaynak: The Block

Uniswap v3 ve v2 değişim protokolleri, Kasım ayı için sırasıyla 47,37 milyar dolar ve 24,07 milyar dolarlık aylık hacme ulaştı.

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, USDC/ETH işlem çiftinde en yüksek hacme sahip olan platform Uniswap v3. Burada, söz konusu işlem çiftinde 654,4 milyon dolar hacim gerçekleşti. Ayrıca USDC/ETH çiftinin haberin yazımı sırasında 0.999429 dolardan işlemde olduğunu da belirtmiş olalım. Uniswap v3’te ikinci sırada ise ETH/USDT işlem çifti yer alıyor.

dexlerin aylik hacmi 100 milyar dolara yaklasti 2

Aylık hacimlerin zirveye ulaştığı ay ise Mayıs 2021. Şimdiye kadar DEX’lerdeki aylık hacim, mayıs ayında 162,83 milyar dolarlık hacim kaydedildi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala