bitcoinBTC/TRY
766.415,56 TL 3,65%
ethereumETH/TRY
47.375,60 TL 3,29%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.962,90 TL 1,32%
xrpXRP/TRY
14,32 TL 1,37%
usd-coinUSDC/TRY
27,44 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
47.480,59 TL 3,52%
solanaSOL/TRY
649,69 TL 11,28%
cardanoADA/TRY
7,25 TL 4,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,58%

Paylaş

CZ Gururlu: BNB’nin Fiyat Performansı BTC’yi Geçti

CZ Gururlu BNBnin Fiyat Performansi BTCyi Geçti

13 yıl öncesine gittiğimizde piyasada sadece tek bir kripto para vardı: Bitcoin (BTC). Devamında gelişen teknolojiler, alternatifler ve adını verdiği altcoinler derken, günümüzde trilyon dolarlık, binlerce kripto paranın olduğu bir pazara sahibiz. Bu dev piyasa devamında rekabeti de getiriyor ve bu rekabet Bitcoin’in liderliğini günden güne azaltıyor. Öyle ki kripto borsası Binance’in yerel coini BNB fiyat performansında Bitcoin’i son günlerde geçmiş durumda.

CZ Gururlu BNBnin Fiyat Performansi BTCyi Geçti 1

BNB/BTC Paritesi Son 6 ayda Yüzde 65 Arttı

Kripto para sektörünün hızla büyümesi ile birlikte merkezi borsalardan da önemli atılımlar gördük. Bir taraftan marjin işlemlerini duyuran borsalar, son zamanlarda da NFT pazar yerlerini duyurarak büyüme ivmelerini artırmaya çalışıyorlar. Ancak şüphesiz borsaların en önemli ürünlerinden birisi de kendi kripto paraları oluyor. Borsalar bu kripto varlıkları desteklemek için borsa içi birtakım avantajlar ve ayrıcalıklar sunuyorlar. Bu sayede artan hacim ile birlikte güçlü bir profil yakalayan bu tür kripto paralar, günümüzde oldukça büyük bir piyasa hacmine sahip durumda.

En büyük borsa token’larından birisi olan BNB, CoinGecko’da piyasa hacmine göre 5. sırada yer alıyor ve yaklaşık olarak 50 milyar dolarlık bir hacme sahip.

Fiyat bazında baktığımızda ise BNB/BTC paritesinde son aylarda önemli bir artış görülüyor. Öyle ki bu artış 6 aylık bazda yüzde 65 seviyesinde. Son 1 ay içerisinde ise yüzde 30’un üzerinde değer kazanan BNB, yatırımcılarının yüzünü güldürüyor diyebilir.

Bu yatırımcılar arasında yer alan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da (CZ) bu performanstan oldukça memnun. Öyle ki kısa bir süre önce Twitter üzerinde hiç bilmediği insanlardan BNB’nin performansını öğrendiğini söyleyen CZ, bu konudan oldukça memnun görünüyor.

Güncel fiyat ise şu şekilde:


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala