Cosmos, Avustralya’daki Kripto ETF’lerini Listeden Çıkarmayı Planlıyor

proshares bitcoin etfsi onaylandi iste bitcoinin gelecegi webp1

Kripto para sektöründeki inişli çıkışları dönemlere rağmen borsada işlem gören fonlara olan ilgi her geçen gün artarak büyüyor. Son olarak çıkan haberlere göre; Cosmos Asset Management, Avustralya’daki CBOE borsasında işlem gören kripto para borsasında işlem gören fonlarından (ETF) ikisini listeden çıkarmak için başvuruda bulunmayı planlıyor.

Cosmos, Avustralya’daki Kripto ETF’lerini Liseteden Çıkartmak İstiyor

Cosmos Asset Management, Avustralya’daki CBOE borsasında işlem gören kripto para borsasında işlem gören fonlarını (ETF) listeden çıkartmak istiyor. Sidney merkezli yatırım şirketi, Purpose Bitcoin Access ETF (CBTC) ve Purpose Ethereum Access ETF’yi (CPET) listeden çıkarmayı planlıyor.

ETF

Söz konusu fonlar, Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Purpose Bitcoin ETF ve Purpose Ethereum ETF aracılığıyla Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırım yapıyor.

Cosmos’un bBtcoin ETF’si, Nisan ayında Cboe’da listelendiğinde Avustralya’nın bu tür ilk fonuydu. Bunu kısa bir süre sonra 21Shares tarafından sunulan iki spot ETF izledi. Önümüzdeki aylarda kripto kışının başlaması iştahı daha da azaltmış olabilir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.289,25 TL 1,84%
ethereumETH/TRY
24.091,19 TL 2,81%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.528,55 TL 1,58%
usd-coinUSDC/TRY
18,64 TL 0,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
7,30 TL 0,34%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 2,61%
cardanoADA/TRY
6,04 TL 0,28%
matic-networkMATIC/TRY
17,44 TL 2,26%
Bağlantıyı kopyala