Coinbase’in Çalışanları Azalırken Avrupa Planları Artıyor

Coinbasein Çalişanlari Azalirken Avrupa Planlari Artiyor

Kripto sektörü özellikle Terra ekosisteminin yaşadığı düşüş sonrası oldukça büyük bir darbe aldı. Bu düşüş piyasayı 1 trilyon doların altına geriletirken beraberinde şirketleri de zor duruma soktu. Bu düşüşten en çok etkilenen şirketlerden birisi de şüphesiz Coinbase oldu. Ancak bir süredir küçülme politikası izleyen Coinbase, bu sefer Avrupa’ya genişleme planlarını paylaştı.

Coinbase'in Çalışanları Azalırken Avrupa Planları Artıyor

Coinbase Avrupa Ülkelerine Genişlemek İstiyor

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, özellikle 2021’de büyük atılımlarla birlikte agresif bir büyüme stratejisi izlemişti. Yeni platformlar, ortaklıklar ve satın alımlar ile birlikte hızlı bir büyüme kat eden borsa, yaşanan son düşüşte bir duvar etkisi yaşadı. Ancak borsanın İş Geliştirme ve Uluslararası Başkan Yardımcısı Nana Murugesan ve Uluslararası Politika Başkan Yardımcısı Tom Duff Gordon tarafından kaleme alınan bir blog yazısına göre borsa pes etmemişe benziyor.

Öyle ki borsa Hollanda, İspanya, İtalya ve Fransa’ya giriş yapmak istediğini iddia ediyor.

Doğal olarak bu durum bu haftanın başlarında Goldman Sachs, Coinbase hissesinin notunu düşürlmesi ve fiyat hedefini sadece 45 dolara indirmesi sonrasında dikkat çekti. Ek olarak Goldman Sachs tarafından borsanın kayıpları dengelemek için daha fazla çalışanı işten çıkarmak zorunda kalacağını tahminini paylaşması sonrası bu açıklamaların gelmesi dikkatten kaçmadı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala