bitcoinBTC/TRY
753.063,01 TL 1,38%
ethereumETH/TRY
45.523,27 TL 0,10%
tetherUSDT/TRY
27,47 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.865,85 TL 0,33%
xrpXRP/TRY
14,14 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,18%
staked-etherSTETH/TRY
45.458,18 TL 0,23%
solanaSOL/TRY
650,14 TL 1,44%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 0,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,01%

Paylaş

Coinbase’e vadeli işlem onayı

coinbase base agini zk prooflarla genisletmeyi planliyor

ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, vadeli kripto işlem ticareti sunmak için onay aldı. Şirketten yapılan açıklamada, ABD’li müşterilerin platform üzerinden vadeli işlem gerçekleştirebileceği belirtildi.

Coinbaseden stake karari 4 eyalette durduruldu

Coinbase, türev işlemler için onay aldı

Coinbase Financial Markets’in açıklamasında, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından belirlenen düzenleyici kuruluş Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’nden onay alındığı ifade edildi. Borsanın vadeli işlem komisyon platformu olarak faaliyet göstereceği belirtildi. Açıklamada, uygun ABD’li müşterilerin vadeli işlemlere erişebileceği kaydedildi.

Coinbase‘in Kurumsal Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Tusar, onayın kritik bir kilometre taşı olduğunu ifade etti. Borsanın doğrulanmış müşteriler için kaldıraçlı kripto işlemler sunacağını ifade eden Tusar, vadeli ve spot kripto ticaretini doğrudan sunan ilk yerli platform olacaklarına vurgu yaptı.

Tusar, kripto türev piyasasının dünya çapındaki ticaret hacminin yaklaşık yüzde 75’ini temsil ettiğini söyledi. Coinbase kullanıcıları, Coinbase Financial Markets aracılığıyla vadeli işlemlere doğrudan erişebilecek.

Coinbase, geçen yıl CFTC onaylı türev borsası olarak bilinen FairX’i satın almıştı. Borsa, haziran ayında kurumsal yatırımcılar için BTC ve ETH vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürmüştü.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala