bitcoinBTC/TRY
1.269.189,85 TL 0,58%
ethereumETH/TRY
67.874,10 TL 1,26%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.931,87 TL 1,55%
xrpXRP/TRY
19,16 TL 3,51%
solanaSOL/TRY
2.077,86 TL 7,06%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
67.846,91 TL 1,21%
cardanoADA/TRY
16,96 TL 2,86%
dogecoinDOGE/TRY
2,88 TL 4,58%

Paylaş

Coinbase’den SEC’e bir çağrı daha

velodromedan coinbasein base agina yenilik

Kripto para borsası Coinbase, ABD piyasa düzenleyicisi SEC‘e kripto kuralları ile ilgili bir çağrı daha yaptı. Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, SEC’in kripto kuralları ile ilgili dilekçeye yanıt vermesi için mandamus çağrısında bulundu.

secden ether vadeli islem etf basvurularina yesil isik yaklasiyor

Coinbase, SEC’in peşini bırakmıyor

Coinbase, SEC’e kripto düzenlemeleri ile ilgili resmi yanıt vermeye zorluyor. Borsa, bu çabalarına bir yenisini daha ekledi ve mandamus çağrısı yaptı. Kurumun dilekçeyi kabul edip etmeyeceği konusunda resmi cevap cevabı için 30 gün içinde mandamus çıkarılması talep edildi.

SEC, haftaiçi Coinbase’in dilekçesi üzerine komisyon personelinin konu ile ilgili bir öneri sunduğunu bildirdi anca daha fazla detay vermedi. Paul Grewal ise SEC’i ayak sürüdüğü için eleştirdi. Grewal, kurumdan niyetini açıklamasını istedi.

Coinbase, Temmuz 2022’de SEC’ten hangi dijital varlığın menkul kıymet tanımına girdiği ile ilgili bilgi talep etmişti. Kurumun yanıt vermemesinin ardından Coinbase, dokuz ay sonra mandamus için dilekçe sunarak mahkemeden SEC’i ‘evet ya da hayır’ yanıtı vermeye zorlamasını istedi. SEC ise mahkemeye Coinbase’in talebinin reddedilmesi için başvuru yaptı.

SEC, haziran ayı ortasında mahkemeden kural koyma dilekçesine yanıt vermek için 120 gün süre talep etti. Kurumun istediği sürenin ekim ayı sonlarına ya da kasım ayının ilk haftasında biteceği belirtildi.

Mandamus kararı, mahkemenin herhangi bir şirket veya kamu otoritesine emir göndermesi için uygulanan bir yargı aracıdır. Karar çevresinde kurum, talebi yasaya göre uygulamak zorundadur ve kamusal nitelikte olan eylemi gerçekleştirmekle yükümlüdür.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala