Coinbase, Hollanda’da Faaliyet Göstermek için Onay Aldı

coinbase hollandada faaliyet gostermek icin onay aldias

Kripto para borsaları son dönemde kripto hizmetleri geliştirmek için çalışmalarına hız vermiş durumda. Son olarak çıkan haberlere göre; kripto para borsası Coinbase Hollanda merkez bankası De Nederlandsche Bank (DNB) tarafından düzenleyici onay aldı.

Coinbase yaptığı açıklamada , Coinbase’in Hollanda’da kayıt kazanan ilk kripto borsası olduğunu söyledi.

Coinbase’e Hollanda’dan Onay Geldi

Kripto para borsası Coinbase, Hollanda Merkez Bankası’na kripto servis sağlayıcısı olarak kayıt olduğunu duyurdu.

coinbase hollandada faaliyet gostermek icin onay aldiasd

Hollanda makamlarının onayı, AB’nin Kripto Varlıklar Pazarı (MiCA) düzenlemesi yürürlüğe girdiğinde Coinbase’in diğer 26 Avrupa Birliği üye ülkesinde faaliyet göstermesine izin verecek.

Coinbase’in uluslararası ve iş geliştirme başkan yardımcısı Nana Murugesan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Hollanda kripto için kritik bir uluslararası pazar ve Coinbase’in kripto ekonomisinin potansiyelini buradaki pazara getirmesinden gerçekten heyecan duyuyorum.

Coinbase , Fransa’da kayıtlı Binance ve İtalya’da Bitstamp gibi rakip kripto borsalarını takip ediyor ve bu yıl bireysel Avrupa ülkelerinde düzenleyici onay alıyor. Bununla beraber MiCA’nın yasalaşmasının ardından AB genelinde çalışmayı kolaylaştırıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
378.923,88 TL 0,93%
ethereumETH/TRY
25.609,31 TL 1,90%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.510,93 TL 0,54%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
9,25 TL 4,44%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
8,09 TL 0,53%
solanaSOL/TRY
639,16 TL 0,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,23 TL 1,82%
Bağlantıyı kopyala