Coinbase CFO’su Kripto Varlık Piyasasını Değerlendirdi

coinbase cfosu kripto varlik piyasasini degerlendirdi

Coinbase, yılın üçüncü çeyreğine ait verilerini açıkladı. Platformda aylık işlem yapan kullanıcıların bir önceki çeyreğe göre 8,8 milyondan 7,4 milyona düştüğü duyuruldu. Ticaret hacmi 462 milyar dolardan 327 milyar dolara gerileyen şirket için beklentiler yeni çeyrekte hacimlerini yükselteceği yönünde. Coinbase cephesinde durum böyleyken, Coinbase CFO’su Alesia Haas da hem bu dönemi hem de kripto varlıkların geleceğe yönelik gidişatını değerlendirdi.

Coinbase CFO’su Alesia Haas, Kripto Varlık Piyasasını Anlattı

Coinbase CFO’su Alesia Haas, ilerleyen döneme dair bazı beklentilerini paylaştı. Haas, ilk olarak şirketin kendini bir trade platformu olarak görmediğini şu sözlerle açıkladı: “Kendimizi bugün öncelikli olarak ücretler üzerinde rekabet eden bir şirket olarak görmüyoruz”

Haas şirketin, kripto para piyasasının perakende tarafında, “varlıklara erişim” kısmında rekabet ettiğini de sözlerine ekledi.

coinbase cfosu kripto varlik piyasasini degerlendirdi 2
Coinbase CFO’su Alesia Haas

Yaz aylarında yaşanan volatilite dönemlerinde kurumlar ve Coinbase Pro kullanıcılarının bireyselden daha aktif olduğunu söyleyen Haas, eylül ve ekim aylarındaki volatilite döneminde ise bunun tam tersinin yaşandığına dikkat çekti.

Haas konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Uzun vadede, biraz uzaklaşarak, giderek daha fazla ürün kriptoda metalaştırılacağından ücret sıkıştırmasını göreceğimizi düşünüyoruz. Bu yüzden gelirimizi çeşitlendirmeye başladık bile.”

Coinbase CFO’su, varlığını kriptoya tahsis etmeye karar veren yeni bir kurumsal yatırımcı türü olduğunu ve bunun, Bitcoin’den başlayıp sonra Ethereum’a ve diğer varlıklara doğru devam eden bir benimseme eğrisini takip ettiğini belirtti.

Haas, konuşmasında ETF’lere de dikkat çekti.

Hatırlayacağınız gibi SEC, kısa süre önce bir Bitcoin ETF’si için onay vermişti. Haas da bunun kripto varlık ekosistemindeki ticaret hacmine fayda sağlayacağını düşünenlerden.

Haas’a göre, ETF’ler önemli çünkü bazı kurumlar temel spot kriptoya yatırım yapma kabiliyetine sahip değil ve bu aşamada yönlerini ETF’lere çevirebilirler.

Tabii burada Haas‘ın dikkat çektiği nokta bunun, mevcut kripto varlık pazarından daha farklı bir pazar olduğu. Kripto spot piyasaları 7/24 sürekli hareketli. ETF pazarı ise geleneksel güvenlik zaman çizelgesini takip ediyor. Bu da ETF piyasasının farklı yatırımcıları ve farklı kullanım durumlarını çekeceği anlamına geliyor.

Coinbase şimdilik sadece spot kripto pazarında faaliyet gösteriyor. Ancak Haas’a göre, ilerleyen dönemde hedef, ABD’de bir vadeli işlem ticareti başlatmak. Bunun için şirketin başvuru sürecinde olduğu söylendi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 698.454,23 TL 4,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.746,67 TL 6,26%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.027,73 TL 7,14%
tether
Tether (USDT) 13,68 TL 0,75%
solana
Solana (SOL) 2.744,10 TL 7,21%
cardano
Cardano (ADA) 19,73 TL 8,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,68 TL 0,28%
xrp
XRP (XRP) 11,38 TL 6,18%
polkadot
Polkadot (DOT) 391,35 TL 7,04%
terra-luna
Terra (LUNA) 946,72 TL 7,86%
Bağlantıyı kopyala