Çin Merkezli Blockchain Projesi, Dijital Ödeme Hizmetini Başlattı

cin merkezli blockchain projesi dijital odeme hizmetini baslattiawdfa

Çin kripto para sektöründe başlarda çok temkinli yaklaşmış olsa da blockchain teknolojisiyle çoğu zaman yakından ilgilenmişti. Bu kez çıkan haberlere göre; Hong Kong merkezli bir Blockchain şirketi, stablecoin’ler ile Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC) arasındaki boşluğu kapatmak için SWIFT ağına benzer projesini hayata geçirecek.

Çin Merkezli Blockchain Projesinden Dijital Ödeme Hizmeti

Hong Kong merkezli bir Blockchain şirketi, stablecoin’ler ile Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC) arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan bir dijital ödeme sistemi başlattı.

cin merkezli blockchain projesi dijital odeme hizmetini baslattieefrd

Hong Kong merkezli Red Date Technology (RDT), Davos’ta yeni bir projeyi başlattığını duyurdu. İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen WEF’e katılan RDT, stablecoin’ler ve CBDC’ler için SWIFT benzeri bir sistem oluşturdu.

UDPN, SWIFT ağının bankalara kattığı işlevselliğe benzer bir hizmeti Blockchain tarafına verecek. Bu çalışma, ülkelerin katılımını artırmak için de aracı olacak.

Hong Kong merkezli bir Blockchain şirketi konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

SWIFT ağının, farklı ödeme sistemlerindeki finansal kurumlar arasında mesajlaşma için orijinal ortak standardı oluşturması gibi, UDPN de yeni nesil CBDC’ler ve stablecoin’ler için aynı amaca hizmet edecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.999,22 TL 0,38%
ethereumETH/TRY
30.041,23 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
18,85 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.800,57 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,76 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,85 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 0,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,39%
matic-networkMATIC/TRY
21,44 TL 0,93%
Bağlantıyı kopyala