Checkout.com Küçülmeye Giden Şirketlere Katıldı

checkout com kuculmeye giden sirketlere katildi

Dünya genelinde yaşanan ekonomik kriz ve kripto para birimlerindeki düşüşler pek çok şirketi olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bazı şirketler bu nedenlerden ötürü iflas başvurusu yaparken bazı şirketler de varlıklarına devam edebilmek için küçülme kararı alıyor.

Checkout.com Küçülme Kararı Alan Son Şirket Oldu

Şirket tarafından yapılan açıklamada, dijital ödeme platformu Checkout.com’un piyasa şartlarının yarattığı olumsuz şartlar nedeniyle şirketin gelecekte faaliyetlerini devam ettirebilmesi için küçülmeye gidildiği belirtildi. Alınan bu karar doğrultusunda Checkout.com, iş gücünü yüzde 5 oranında düşüreceğini açıkladı.

checkout com kuculmeye giden sirketlere katildi 2

İngiltere merkezli şirket, yaptığı açıklamada iş gücünün yüzde 5’ine tekabül eden 100 çalışanını işten çıkartacağını açıkladı. Checkout.com’un bu kararı, benzer alanlarda hizmet gösteren şirketler tarafından da daha önceden alınmıştı. Bir Checkout.com sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, işten çıkarmalar şirketin “stratejik önceliklere” yoğunlaşmasına izin verecek dedi. Bununla birlikte Checkout.com’un Ocak 2022’deki değerinin 40 milyar dolar olduğunu belirtelim. Sözcü açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Sektördeki pek çok şirket gibi, Checkout.com’un iş gücünü yüzde 5’ini temsil edecek 100 kişiyi işten çıkartma gibi bir kararı alarak kolay olmayan bir adım attık.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
350.869,47 TL 0,16%
ethereumETH/TRY
24.712,09 TL 0,46%
tetherUSDT/TRY
18,31 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,31 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
4.923,98 TL 0,42%
binance-usdBUSD/TRY
18,31 TL 0,18%
xrpXRP/TRY
7,44 TL 4,60%
cardanoADA/TRY
8,30 TL 1,69%
solanaSOL/TRY
586,50 TL 0,58%
dogecoinDOGE/TRY
1,08 TL 0,95%
Bağlantıyı kopyala