Chainlink, Akıllı Sözleşme Ürünlerini Fantom Ağına Entegre Etti

chainlink akilli sozlesme urunlerini fantom agina entegre ettidfgd

Chainlink’in popüler Koruyucuları ve Doğrulanabilir Rastgele İşlev (VRF) protokolleri, geliştiricilerin daha karmaşık merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları oluşturmasına olanak tanıyacak bir hareketle bugün Fantom ana ağına entegre edildi.

Chainlink’in Akıllı Sözleşme Ürünleri Fantom’da Yayınlanıyor

Chainlink (LINK), akıllı sözleşme ürünlerini Fantom ağına entegre ettiğini duyurdu. İki protokol, Keepers ve VRF, geliştiricilerin Fantom ağında daha karmaşık uygulamalar kurmasına izin verecek.

Chainlink resmi Twitter hesabı üzerinden şu şekilde açıklama yaptı:

Chainlink ve VRF, FantomFDN ana ağında yayında. Fantom geliştiriciler artık Keepers ile akıllı sözleşmeleri güvenli bir şekilde otomatikleştirebilir ve VRF kullanarak adil rastgele sonuçlar oluşturabilir.

Detaylandırmak gerekirse Keepers, merkezi olmayan bir işlem otomasyon hizmetidir ve geliştiricilerin özel tetikleyiciler kullanarak herhangi bir akıllı sözleşme işlevini otomatikleştirmesine olanak tanıyor.

Fantom Vakfı CEO’su Michael Kong da konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Fantom’da Chainlink VRF’ye sahip olmak, ekosistem geliştiricilerimizin kurcalamaya karşı korumalı öngörülemeyen sonuçları dApp’lerine dahil etmelerini sağlıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
434.704,26 TL 1,31%
ethereumETH/TRY
34.390,17 TL 3,34%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.735,31 TL 0,98%
cardanoADA/TRY
10,17 TL 2,18%
xrpXRP/TRY
6,71 TL 2,63%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,02%
solanaSOL/TRY
798,52 TL 2,53%
dogecoinDOGE/TRY
1,39 TL 7,85%
Bağlantıyı kopyala