Cardano Ekosistemini Genişletmeye Devam Ediyor

cardano ekosistemini genisletmeye devam ediyor

Bu yıl kripto dünyası için oldukça heyecan verici oldu. Özellikle Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba Inu gibi kripto paralar kendilerini oldukça geliştirirken, XRP, MANA, SAND gibi kriptolar da oldukça ses getirdi. Bir diğer ses getiren kripto ise şüphesiz Cardano oldu. ADA’nın yılın başından bu yana yüzde 860 artması bile oldukça yeterli bir sebep oldu.

cardano ekosistemini genisletmeye devam ediyor 2

Cardano Ekosistemi ile Yatırımcısını Sevindirmeye Devam Ediyor

Blockchain alanında yeni girişimleri ile Cardano Foundation, 2021’de 13 önemli işbirliğine övgüde bulunarak, yıl için önemli bir büyümenin altını çizdi. Cardano’nun fiyatı ise daha yüksek ilerleme kaydederek kritik 1.80 dolar eşiğine yaklaşmış durumda.

Diğer taraftan Cardano Foundation, bu yıl ekosisteminde değer ve fayda yaratmak amacıyla aralarında veritree, ScanTrust, Save the Children STK, Taurus, HackerOne, COTI network, Ecoage, Coinfirm, NOWPayments, UBX, Aid Technology’nin bulunduğu 13 büyük kuruluşla işbirliği yaptı.

Ecoage ile en son ortaklık 22 Aralık’ta duyuruldu. Bir sürdürülebilirlik danışmanlık firması olan Eco-Age, dünyanın her yerinden aktivistleri onurlandıran Rönesans Ödülleri’nin arkasındaki itici güç oldu. Eco-Age, ana akım ödül törenlerinin fiziksel heykelciklerini NFT‘ler ile değiştirmeye karar verdi ve bu nedenle, NFT oluşturmak için Cardano ile ortaklık kurdu. Cardano Blockchain ağı, türünün tek örneği 13 dijital sanat eseri yaratmak için kullanıldı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.031,68 TL 3,69%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.227,42 TL 5,04%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.151,94 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,90 TL 9,45%
xrp
XRP (XRP) 8,21 TL 3,24%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,00 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,42 TL 7,58%
Bağlantıyı kopyala