Cardano (ADA) Ağı, Büyüme Kaydetmeye Devam Ediyor

cardano ada agi buyume kaydetmeye devam ediyorAS

Bu yıl gerçekleşen Cardano’nun Vasil yükseltmesi ardından Cardano’ya olan ilgi bir hayli arttı. Bunun yanında Cardano (ADA) ağı, platform merkezi olmayan finansın (DeFi) benimsenmesini teşvik etmeye çalışırken, farklı ölçütler altında büyüme kaydetmeye devam ediyor.

Cardano Vakfı’nın en son verilerine göre, ilginç bir şekilde, kilit ağ faaliyetleri, pazardaki mevcut gerilemeye rağmen 2022’de büyüme kaydetti.

Cardano (ADA) Ağıda Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

Cardano (ADA) ağı, farklı ölçütler altında büyüme kaydetmeye devam ediyor. Özellikle, 16 Aralık itibarıyla, Cardano akıllı sözleşme özelliği, 4.445’lik dönüm noktasına ulaşarak yüzde 394 ile 2021’e kıyasla en yüksek büyüme oranını oluşturdu.

cardano ada agi buyume kaydetmeye devam ediyoraa

Platform yüzde 192 ile 7,3 milyona ulaşarak en yüksek ikinci büyüme oranını oluşturdu. Diğer yerlerde, 2022’de Cardano’nun işlemleri yüzde 139’luk bir artışı temsil eden 56,9 milyona ulaşırken, cüzdanlar yüzde 47 büyüyerek 3,8 milyona ulaştı.

Ayrıca, platformun yetki verilen cüzdanları 1,27 milyona veya yüzde 27’lik bir büyüme oranına yükselirken, ağ 66.950 politikaya tanık oldu. Ölçümlere göre, Cardano akıllı sözleşmeleri, Cardano’yu olası ‘Ethereum ( ETH ) katilleri’ arasında öne çıkaran en hızlı büyüyen segment olmaya devam ediyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.512,30 TL 2,13%
ethereumETH/TRY
30.593,44 TL 3,26%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.146,28 TL 1,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,84 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 3,91%
binance-usdBUSD/TRY
18,84 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,31 TL 3,66%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 5,25%
okbOKB/TRY
822,40 TL 5,62%
Bağlantıyı kopyala