bitcoinBTC/TRY
1.275.611,73 TL 0,65%
ethereumETH/TRY
68.457,28 TL 0,82%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
6.968,61 TL 2,58%
xrpXRP/TRY
19,72 TL 4,16%
solanaSOL/TRY
2.195,88 TL 5,27%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
68.460,17 TL 0,89%
cardanoADA/TRY
17,80 TL 12,57%
dogecoinDOGE/TRY
2,93 TL 3,48%

Paylaş

BlackRock, spot Ether ETF ürünü için harekete geçti

ether etf 3

Nasdaq’ın SEC’e yaptığı dosyalama, BlackRock’ın spot Ether ETF planını gözler önüne serdi.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi, bir spot Ether ETF’i için düğmeye bastı.

Şirketin planı, Nasdaq’ın SEC’e yaptığı başvuruda gün yüzüne çıktı. Kurum, “iShares Ethereum Trust” isimli ETF için 19b-4 isimli formu SEC’e sundu.

BlackRock’ın “iShares Ethereum Trust” isimli ürününün Delaware’de kayıtlı olduğu da birkaç saat önce ortaya çıktı. Bu, şirketin spot Ether ETF’i için bir başvuru yapacağına dair işaret olarak görüldü.

Yaşanan gelişmenin ardından Ether fiyatı yeniden artış gösterdi.

Varlığın fiyatı, yazı kaleme alındığı sırada CoinGecko verilerine göre 2.097 dolar üzerinden işlem görüyor. Bu, son 24 saatte yaklaşık yüzde 10,6 oranında bir artış yaşandığı anlamına geliyor.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala