Bitso, FTX Krizi Sonrası Yol Haritasını Belirledi

bitso ftx krizi sonrasi yol haritasini belirlediert

Kısa süre önce iflas bayrağını çekerek, kripto para sektörünü derinden sarsan kripto para borsası FTX ile ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Bitso’nun Baş Düzenleyici Sorumlusu Felipe Vallejo, Meksika, Brezilya, Kolombiya ve Arjantin’de faaliyet gösteren Bitso’nun bir aydan kısa bir süre içinde bir ödeme gücü raporu yayınlayacağını dile getirdi.

Bitso’dan FTX Krizi Sonrası Yol Haritası

Kripto para borsası Bitso, FTX’in çöküşünün ardından artan kullanıcı baskısı nedeniyle bir şeffaflık yol haritası ortaya koydu. Borsa, kısa bir süre önce kripto sektöründe şirketlerin kullanıcı işlemlerini destekleyecek fonlara sahip olup olmadıkları sorusuna değindi. Bunun yanında şirket, kullanıcıların kendilerinin bu sorunun yanıtına karar verebilmesi için anlaşılması kolay bir rapor oluşturarak Rezerv Kanıtı sunan bir grup uluslararası şirkete katıldı.

bitso ftx krizi sonrasi yol haritasini belirledirrtt

Bitso’nun Baş Düzenleme Sorumlusu Felipe Vallejo, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bazı şirketler tarafından yayınlanan fon kanıtları, yalnızca varlıkları gösterdikleri ve kullanıcılarına ne kadar kripto veya para borcu olduğunu yansıtmadıkları için yetersizdir.

Küresel menkul kıymetler gözlemcisi IOSCO Başkanı Jean-Paul Servais ise FTX’in çöküşünün kripto piyasasını düzenlemek için bir aciliyet duygusu yarattığını söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
305.913,86 TL 1,64%
ethereumETH/TRY
22.013,85 TL 2,44%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.508,63 TL 0,52%
usd-coinUSDC/TRY
18,60 TL 0,11%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 8,71%
dogecoinDOGE/TRY
1,53 TL 0,82%
cardanoADA/TRY
5,83 TL 2,19%
matic-networkMATIC/TRY
15,51 TL 4,80%
Bağlantıyı kopyala