bitcoinBTC/TRY
1.228.561,76 TL 3,00%
ethereumETH/TRY
65.111,43 TL 3,75%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.830,52 TL 1,32%
xrpXRP/TRY
18,14 TL 4,41%
solanaSOL/TRY
2.019,57 TL 2,90%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.080,45 TL 3,72%
cardanoADA/TRY
16,11 TL 5,54%
dogecoinDOGE/TRY
2,87 TL 0,91%

Paylaş

Bitcoin, 31.000 doları aşarken MicroStrategy’de yüzler gülüyor

saylor

MicroStrategy’nin Bitcoin varlıkları, lider kriptonun yükselişinin ardından kâra geçmiş durumda.

Bitcoin, 31.000 dolar barajını aşarak geçtiğimiz temmuz ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Yaklaşık olarak 4,68 milyar dolarlık BTC’yi elinde tutan MicroStrategy, bu varlıkları ortalama olarak 29.582 dolarlık bir fiyattan satın almıştı.

İlk olarak Ağustos 2020’de Bitcoin satın alan MicroStrategy, dönem dönem bu satın alımlarını artırarak bilançosunu genişletmeyi sürdürdü.

Şirket, art arda sekiz çeyrekte zarar açıklamasının ardından, bu yılın birinci ve ikinci çeyreğinde kâr açıkladı. Üçüncü çeyrek sonuçları ise 1 Kasım’da açıklanacak.

Hisselerde de artış söz konusu

MicroStrategy hisseleri, bu yıl yaklaşık %160 oranında artarken, Bitcoin de %85 oranında artış kaydetti. 2022 yılında şirketin hisseleri %74, Bitcoin’in değeri ise %64 oranında geriledi.

Şirket, ağustos ayında yaptığı açıklamada, hisse satışlarından yaklaşık 750 milyon dolarlık bir gelir elde edilmesinin beklendiğini ve bu gelirlerin bir kısmının Bitcoin satın almak için kullanılacağını söyledi.

Şirketin kurucusu Michael Saylor, kısa bir süre önce Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, Ağustos 2020’den beri Bitcoin ve geleneksel varlıkların değerlerine ilişkin bir tablo paylaştı. Tabloda, Bitcoin’in diğer varlıklara kıyasla oldukça üstün olduğu açık bir biçimde görüldü.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala