Birleşik Krallık Parlamenterlerinden Kripto Düzenlemesi Çağrısı

vasdbirlesik krallik parlamenterlerinden kripto duzenlemesi cagrisi.jpg

Kripto para sektörünün belki de en önemli konularından biri düzenleme. Genel olarak bu konu ile ilgili olarak birçok önemli isim çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmaların beraberinde yetkililer de düzenleme çalışmaları ile ilgili çağrılarda bulunuyor.

Birleşik Krallık Parlamenterleri, Kripto Düzenlemesi Çağrısında Bulunuyor

Birleşik Krallık parlamenterleri, Finansal Piyasalar ve Hizmetler Yasasını tartışıyor ve kripto para piyasaları için hareketli bir yılın ardından daha güçlü kripto düzenlemesi çağrısında bulunuyor.

birlesik krallik parlamenterlerinden kripto duzenlemesi cagrisisdsdf

Kripto para birimlerini finansal düzenlemeye sokan Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası, Lordlar Kamarası üyelerinin sektörde çalkantılı bir yılın ardından kripto varlıklar için daha fazla düzenleme çağrısı yaptığı Birleşik Krallık Parlamentosu’nda incelemeye alındı.

Lordlar Kamarası üyesi ve daha fazla kripto düzenlemesi isteyenlerden Alan Smith, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

FTX’in son çöküşü, hem piyasanın oynaklığını hem de dolandırıcılığa karşı savunmasızlığını gösterdi” dedi. Kriptoyu çevrimiçi kumarla karşılaştırdı.

Üst meclisin bir üyesi olan Jonathan Hill da dijital varlıkların sürekli gelişimi, yalnızca finansal bir devrimi değil, aynı zamanda mevcut düzenleyici kategorilere ve yaklaşımlara sığmayacak bir devrimi de temsil ettiğini söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.134,64 TL 2,25%
ethereumETH/TRY
30.322,26 TL 2,40%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.948,05 TL 3,56%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,32 TL 1,80%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,04%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 7,34%
Bağlantıyı kopyala