Birleşik Krallık Düzenleyicisinden Yeni NFT ve Kripto Para Uyarısı

birlesik krallik duzenleyicisinden yeni nft ve kripto para uyarisi

Birleşik Krallık düzenleyicileri son dönemde kripto konusunda sert yaptırım kararları almaya devam ediyor. Birleşik Krallık finans ve reklam düzenleyicileri, sosyal medya etkileyicilerini, takipçilerine kripto para birimleri ve NFT’ler konusunda yeni uyarılarda bulundu.

Birleşik Krallık Düzenleyicisi Kripto Para ve NFT’ler Konusunda Uyardı

Birleşik Krallık finans ve reklam düzenleyicileri, sosyal medya platformlarında yüksek takipçileri olan kişileri, takipçilerine kripto para birimleri ve NFT’ler gibi “hızlıca zengin olma planlarını” teşvik etmenin riskleri konusunda uyarılarda bulundu.

birlesik krallik duzenleyicisinden yeni nft ve kripto para uyarisi 2

Mali Davranış Otoritesi (FCA) ve Reklam Standartları Kurumu, içerik oluşturucularının yatırım dolandırıcılığı ve riskli finansal ürünler pazarlamasını önlemek adına yeni bir kampanya başlattı. Düzenleyici kurumlar bu noktada eski Love Island yarışmacısı Sharon Gaffka ile bir araya gereken finansal etkileyicilerden ve temsilcilerinden finansal ürünler ve hizmetler için marka anlaşmalarını kabul etmeden önce bir kontrol listesini incelemeye davet etti.

FCA’nın piyasalardan sorumlu yönetici direktörü Sarah Pritchard konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Olmaması gereken ürünleri lanse den daha fazla etkileyici vaka gördük. Bunu genellikle kuralları bilmeden ve takipçilere verebilecekleri zararları anlamadan yapıyorlar.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.443,38 TL 0,31%
ethereumETH/TRY
38.194,78 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
20,13 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.268,12 TL 0,42%
usd-coinUSDC/TRY
20,13 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
10,50 TL 6,07%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,70%
staked-etherSTETH/TRY
38.210,50 TL 0,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,24%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 1,10%
Bağlantıyı kopyala