Bir Mutant Ape Yacht Club NFT’si 6 Milyon Dolara Satıldı

bir mutant ape yacht club nftsi 6 milyon dolara satildi

NFT sektörü son dönemde hiç olmadığı kadar popülerleşmiş durumda. NFT platformları saniyeler içerisinde binlerce NFT satışına tanıklık ediyor. Son olarak popüler NFT koleksiyonlarından olan Mutant Ape Yacht Club NFT‘lerinden bir tanesi, 6 milyon dolara alıcı buldu.

Böylece kısa bir süre önce piyasaya sürülen Bored Ape Yacht Club‘ın yeni NFT koleksiyonu (Serums), 1.542 Ethereum (ETH) karşılığında şimdiye kadarki en pahalı NFT’sini satmış oldu.

bir mutant ape yacht club nftsi 6 milyon dolara satildi 1

Mutant Ape Yacht Club NFT’leri Hızla Satılıyor

NFT sektöründe bazı koleksiyonlar oldukça hızlı el değiştiriyor. Öyle ki Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks gibi NFT’ler sahiplerine milyonlarca dolar kazandırıyor. Sadece Bored Ape Yacht Clup, 24 saatte 9.091 Ethereum‘luk (yaklaşık 33.6 milyon dolar) hacme sahip.

Diğer taraftan 6 milyon dolarlık bu NFT’yi satın alan Chain.com’un CEO’su Deepak Thapliyal, NFT’yi kültür için aldığını söyledi.

Son olarak satılan bu NFT’nin bir Bored Ape Yacht Club’ı (BAYC) mutant bir versiyona dönüştüren bir “Serum” NFT’si olduğunu belirtelim. Satın alınan bu serumlar, BAYC tarafından NFT sahiplerine airdrop ile dağıtılıyor ve yeni bir NFT yaratılmış olunuyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.747,97 TL 0,18%
ethereumETH/TRY
33.576,23 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.206,05 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,76 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
33.508,28 TL 0,17%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,54%
Bağlantıyı kopyala