bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,150.72 0.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,165.70 1.44%
bnb
BNB (BNB) $ 602.61 0.44%
solana
Solana (SOL) $ 154.05 0.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.548409 2.62%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.518332 1.98%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.157969 1.74%

BiLira 7.5 Milyon TL Yatırım Aldı

bilira 7 5 milyon tl yatirim aldi 1

Geleceğin özgür ve merkeziyetsiz finansını, Türkiye ile tanıştırmayı hedefleyen yerli stabil kripto para startupı BiLira, Alameda Research, Future Perfect Ventures, İstanbul Portföy ve melek yatırımcılardan 7.5 milyon TL yatırım aldı.

Nisan 2019’da resmi olarak kurulan BiLira, tohum yatırım turunda en büyük kripto para odaklı yatırım fonlarından Alameda Research, daha önce Blockchain.com isimli kripto platformuna yatırım yapan Future Perfect Ventures, İstanbul Portföy, Borderless Capital, Türk ve yabancı melek yatırımcılar olmak üzere, toplam 7.5 milyon TL yatırım aldı.

Stabil kripto para şirketi, aldığı yatırımı ekibini genişletmek, teknik ve operasyonel anlamda hizmetine seviye atlatmak, en basit şekilde kripto para alım-satımı deneyimi ve farklı ürünleri geliştirmek için kullanacak. BiLira, Aralık 2019’da 250 bin dolarlık yatırım turunda Avalanche kurucusu Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in Ava Labs’ı başta olmak üzere başka melek yatırımcıların dahil olduğu bir grup tarafından tohum öncesi yatırımı almıştı. İkinci yatırım turunda ise, Türk melek yatırımcıların yanı sıra, yabancı melek yatırımcılar da bulunuyor.

BiLira’nın Türk Lirası’na endeksli stabil kripto parası TRYB, dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX, mobil kripto para portföy takibi ve alım-satım platformu Blockfolio, Avrupa’nın en büyük kripto borsalarından Bittrex, stabil kripto para borsası VirgoX ve yerli kripto para borsası Icrypex’te listeli olarak bulunuyor. BiLira kullanıcıları bu sayede yüzlerce çeşit kripto paraya erişirken, tokenleştirilmiş varlıklardan, gelişmiş yatırım araçlarına kadar pek çok özellikten faydalanabiliyor.

Bunun yanı sıra, ilk başta sadece Ethereum zincirinde bulunan TRYB, geçtiğimiz aylarda, Avalanche blokzincirinin üzerinde de hayata geçti ve BiLira merkeziyetsiz finans (DeFi) konusunda kullanıcılarını bu alana daha fazla yönlendireceğine dair sinyaller verdi. Ayrıca, TRYB’nin farklı zincirlerde de kullanılmaya başlanacağı, bu sayede DeFi kullanımının daha fazla artması bekleniyor. BiLira’ya ait TRYB tokeninin çıkarılmasından bugüne kadar 2.5 milyar TL’lik transfer gerçekleştiği ve toplam BiLira Platformu üzerinden TRYB alım-satım hacminin 800 milyon TL olduğu belirtiliyor.

Ayrıca stabil kripto para girişimi, ekibini genişletmek için farklı pozisyonlar için adaylar arıyor. BiLira Platformu’nu kullanıcı açısından en iyi deneyimi sağlayacak stratejileri belirleyen bir Product Manager, farklı partnerlikler ve iş birliklerini geliştirecek Business Development, BiLira kullanıcılarına ve operasyonel anlamda yardımcı olacak Operation Associate ve yazılım ekibini genişletmek, daha hızlı ürünler çıkarmak için Senior beckend ve frontend olmak üzere iki adet yazılımcıyı ekibe katacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala