bitcoinBTC/TRY
722.603,72 TL 0,04%
ethereumETH/TRY
43.292,91 TL 0,08%
tetherUSDT/TRY
27,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.727,46 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
13,86 TL 0,30%
usd-coinUSDC/TRY
27,17 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
43.282,04 TL 0,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,28%
cardanoADA/TRY
6,67 TL 0,16%
solanaSOL/TRY
532,31 TL 0,57%

Paylaş

Biden Yönetimi, Kriptonun Düzenlenmesini İstiyor

biden yonetimi kriptonun duzenlenmesini istiyor

Kripto paraların düzenlenmesi birçok ülkenin gündeminde. Başta ABD olmak üzere birçok ülke bu konuda çalışmalar yürütüyor. ABD’de Biden yönetimi, dijital varlıklar konusunda netlik istedi ve kripto paraların düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Biden Yönetimi, Kripto Kurallarında Netlik İstiyor

Biden yönetiminin cuma günü yayınladığı raporda, ABD devlet kurumlarının dijital varlık sektörünü düzenlemesi gerektiği belirtildi.

biden yonetimi kriptonun duzenlenmesini istiyor

Reuters‘a göre, ABD Hazine Bakanlığı, merkez bankası dijital para birimini dikkate alacak bir grup devlet kurumuna liderlik edecek.

Biden yönetimi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) gibi düzenleyicilere, kripto paralardaki riskler için rehber ve kurallar yayınlaması gerektiğini bildirdi.

Beyaz Saray ayrıca Biden’ın kripto para borsaları ve NFT platformları için Banka Gizliliği Yasası’na (BSA) başvurmasını isteyeceğini ifade etti. Bununla birlikte Biden, banka dışı ödeme sağlayıcılarını denetlemek adına federal bir çerçeve oluşturmak için şirketlerden gelen önerileri de dikkate alacak.

Ulusal Ekonomik Konsey direktörü Brian Deese, kripto paraların uygun gözetim olmadan finansal istikrara ve ulusal güvenliğe zarar verme riskini taşıdığını dile getirdi. Brian Deese, şöyle konuştu:

Dijital varlıklar, inovasyonu teşvik etmede, ekonomik ve teknolojik rekabet gücümüzü desteklemede rol oynayacaksa, kripto para birimlerinin düzenlenmesi gerekiyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala