Belçika Düzenleyicisinden Bitcoin ve Ether Açıklaması

belcika duzenleyicisinden bitcoin ve ether aciklamasi 2

Merge yükseltmesinden sonra Ethereum’un menkul kıymet olarak ele alınabileceği Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ima edilmişti. Belçika düzenleyici kurumu ise SEC ile aynı düşüncede değil.

Belçika Bitcoin ve Ether’i Menkul Kıymet Olarak Görmüyor

Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi düzenleyicisi olmayan kripto para birimlerinin menkul kıymet olmadığını açıkladı.

Düzenleyici kurum, kriptonun düzenleyici muamelesi hakkında artan sayıda soru aldığını ve dijital varlıkların ne zaman menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceği de dahil olmak üzere en sık ortaya çıkan gri alanları ele almayı düşündüğünü açıkladı.

belcika duzenleyicisinden bitcoin ve ether aciklamasi

Bilindiği üzere Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) uzun bir süredir Ripple Labs’ın kripto para birimi olan Ripple’ı (XRP) kaydettirmesi gerektiğini söyleyerek, kripto para biriminin bir menkul kıymet olduğunu belirtmişti. SEC bu açıklamasının ardından Ripple’ı dava etmiş ve Ripple ve SEC arasında başlayan bu hala çözülememişti.

Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi son olarak, Belçika kurallarının “teknoloji açısından tarafsız” olduğunu ekledi ve bir finansal araç veya menkul kıymet olarak sınıflandırmanın, bir varlığın bir Blockchain ya da daha geleneksel bir şey kullanıp kullanmadığına bağlı olmaması gerektiğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.083,17 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
23.794,17 TL 1,21%
tetherUSDT/TRY
18,64 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.437,75 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,17%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
7,29 TL 0,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,94 TL 2,64%
cardanoADA/TRY
6,04 TL 0,38%
matic-networkMATIC/TRY
17,13 TL 0,72%
Bağlantıyı kopyala