Babel Finance, En İyi Çalışanlarını Kaybediyor

babel finance en iyi calisanlarini kaybediyor

Kripto borç verme platformu Babel Finance, müşteri çekimlerini askıya almıştı. Babel Finance’in kripto para piyasası nedeniyle içinde bulunduğu bu zor dönemde, birden fazla üst düzey çalışanını kaybettiği ortaya çıktı.

Babel Finance’in Üst Düzey Yöneticileri Şirketten Ayrıldı

Müşterilerinin para çekme işlemlerini askıya alan ve sonrasında 80 milyon dolarlık yeni bir fon sağlayan Babel Finance’ın içerisinde bulunduğu zor şartlar çalışanları da etkiledi. Şirkette görev alan birden fazla yöneticinin işlerinden ayrıldığı öğrenildi. Konu hakkında bilgisi olan kişilerin aktardıklarına göre bu ayın sonunda ya da gelecek ayın başında şirketten ayrılmayı planlayan Babel Finance’ın küresel ortaklıklar başkanı Yulong Liu’nun kısa süre içerisinde istifasını açıklaması bekleniyor. Liu Babel Finance’i pek çok etkinlikte temsil etmişti ve geçtiğimiz haftalarda 2 milyar dolarlık bir değerleme üzerinden 80 milyon dolarlık yatırım alınmasına da Yulong Liu, kısa bir önce LinkedIn profilini sildi ve Babel’den ayrıldığını böylece duyurmuş oldu.

babel finance en iyi calisanlarini kaybediyor 2

Yaklaşık 3 yıldır Babel Finance için çalışan Liu, şirketin Ortakların başkanı olarak görev alıyordu ve mevduat sahipleri ve borç alanlar dahil olmak üzere firma için yeni ortaklıklar edinmeye odaklanmıştı. Bir Babel sözcüsü Liu’nun hala Babel için çalıştığını ancak ayrılışı hakkında bir yorum yapmayı reddetti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.892,49 TL 0,63%
ethereumETH/TRY
34.954,45 TL 1,90%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.723,47 TL 2,18%
cardanoADA/TRY
10,27 TL 1,67%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,00%
solanaSOL/TRY
815,03 TL 2,35%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 9,24%
Bağlantıyı kopyala