Avustralya Bankaları, İddialara Yanıt Verdi

avustralya bankalari iddialara yanit verdi

Son zamanlarda bazı Avustralya bankaları hakkında, kripto sektörüne yönelik ayrımcılık yaptıkları yönünde suçlamalar yapılmıştı. Avustralya’nın önde gelen bankalarından National Australia Bank (NAB) ve Westpac, ülkenin kripto sektörüyle ilgili ayrımcılık suçlamalarını reddetti. Konuyla ilgili her iki bankanında tepe ismi önemli açıklamalar yaptı.

Avustralya Bankaları Suçlamaları Reddetti

National Australia Bank (NAB) CEO’su Ross McEwan meclis oturumunda; “Bu, yeni ortaya çıkan konulardan biri, hiç değilse, kripto varlıklar ile ilişkimiz olmalı” dedi.

National Australia Bank (NAB) CEO’su Ross McEwan açıklamasında ayrıca şu sözlere yer verdi;

“Rezerv bankası ve düzenleyicilerle birlikte kripto para biriminin nereye gittiğine bakmamız gerekiyor ve bankanın içindeki kripto varlık sağlayıcılarıyla uğraşmanın riski nedir? Bunlara bakmak gerek.”

avustralya bankalari iddialara yanit verdi 2

McEwan açıklamasının devamında; bankaların resmi politikaları olmadığını ve sadece resmi politikaları olması durumunda risk yönetimi yapabilirlerse kar edebileceklerini söyledi. Westpac CEO’su Peter King ise, kripto varlıkların anonim olması konusuna dikkat çekti. Ayrıca bankanın kara para aklama ve finansman düzenlemelerine dikkat edilmesi gerektiği konusunda da uyardı.

Blockchain Australia’nın yönetim kurulunda yer alan Michael Bacina konu hakkında; vatandaşların kendi paralarını istedikleri işlere ve ürünlere harcayabilmelerini ve bankaların izin vermesi halinde karar verebileceklerini söyledi.

Ayrıca Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu, yatırımcılara, lisanssız kuruluşlar aracılığıyla kripto varlık finansal ürünlerine yatırım yapmamaları konusunda bir uyarıda bulundu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 382.263,98 TL 0,34%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.013,10 TL 2,04%
cardano
Cardano (ADA) 21,81 TL 7,16%
tether
Tether (USDT) 8,42 TL 0,61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.419,08 TL 0,23%
solana
Solana (SOL) 1.513,02 TL 1,66%
xrp
XRP (XRP) 9,09 TL 0,74%
polkadot
Polkadot (DOT) 266,06 TL 9,16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 0,08%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,42 TL 0,32%
Copy link
Powered by Social Snap