Avustralya, 4. En Büyük Kripto ATM Merkezi Oldu

avustralya 4 en buyuk kripto atm merkezi oldu

Dünya genelinde kripto ATM’lerinin sayısı artmaya devam ediyor. Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador, kripto ATM sayısıyla mevcut konumunu kaptırdı.

Avustralya’da Kripto ATM Sayıları Artıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador, Avustralya 2023 yılına adım atan 216 ATM kaydettiği için toplam kripto ATM kurulumlarında bir nokta geriye düştü.

El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı olarak kurma çabasının bir parçası olarak El Salvador Başkanı Nayib Bukele ülke genelinde 200’den fazla kripto ATM kurmaya karar vermişti.

avustralya 4 en buyuk kripto atm merkezi oldu 2

Bu hamle El Salvador’u Eylül 2021’de Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dan sonra üçüncü en büyük kripto ATM merkezi haline getirirken, İspanya ve Avustralya 2022’de Orta Amerika ülkesinin ATM sayısını geride bıraktı.

CoinATMRadar’dan alınan verilere göre, 2022’nin son üç ayında Avustralya’nın 99 kripto ATM’si kurduğu görülüyor. 1 Ocak 2023 itibariyle Avustralya, 219 aktif kripto ATM’si kaydetti ve bu yazının yazımı esnasında El Salvador’u 7 ATM ile geride bıraktı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.999,22 TL 0,38%
ethereumETH/TRY
30.041,23 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
18,85 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.800,57 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,76 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,85 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 0,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,39%
matic-networkMATIC/TRY
21,44 TL 0,93%
Bağlantıyı kopyala