Avrupa Birliği’nden Kişisel Kripto Cüzdanlarına Yönelik Hamle

avrupa birliginden kisisel kripto cuzdanlarina yonelik hamledssdf

Kara para aklamayı önleme ve kripto düzenlemeleri kapsamında Avrupa Birliği (AB), kişisel kripto para cüzdanlarını yasaklamak istemediklerini belirtti. Ancak AB, bu kişisel kripto cüzdanlarının işlem limitlerine tabi tutulması gerektiğini düşünüyor. Kişisel kripto cüzdanları ve kişisel kripto adresleri, Avrupa Parlementosu yetkililerinin gözetim dışı hizmetlerin tamamen yasaklanmaması gerektiğini düşünmeleri üzerine tekrar tartışılmaya başladı.

Avrupa Birliği, Kişisel Kripto Cüzdanlarına Yönelik Hamle Yaptı

AB’nin kara para aklamayı önleme yönetmeliğinde yapılan revizyonlar, kendi kendine barındırılan cüzdanların yasaklanmaması gerektiğini, ancak yine de işlem limitlerine tabi olduğunu gösteriyor. Kendi kendine barındırılan cüzdanlardan kendi kendine barındırılan adreslere geçiş, politika yapıcıların gözetim dışı hesapları denetleme niyetlerini netleştiriyor.

avrupa birliginden kisisel kripto cuzdanlarina yonelik hamledsvfd

Bununla beraber kripto varlıklar, gizlilik cüzdanları veya kripto karıştırıcılar, kara para aklamayla mücadele düzenleme tasarısının mevcut metni kapsamında yasaklanabilecek. yapılan son değişiklikler kapsamında, bu kısıtlayıcı hükümlerin çoğu durumda kişisel kripto cüzdanları için geçerli olmaması gerektiği ifade ediliyor.

Avrupa Parlamentosu’nun kara para aklamayı önleme tasarısına ilişkin incelemesinin son versiyonunun, kendi kendine barındırılan cüzdanlar yerine kendi kendine barındırılan adresler olarak değiştirilmesiyle sonuçlandı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.174,09 TL 0,91%
ethereumETH/TRY
34.060,65 TL 1,97%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.237,83 TL 0,71%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,81 TL 3,61%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,68%
staked-etherSTETH/TRY
34.025,82 TL 1,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,80%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 0,43%
Bağlantıyı kopyala