Alonzo Hard Fork, Cardano Kurucusuna İddia Kazandırdı

alonzo hard fork cardano kurucusuna iddia kazandirdi

Cardano’nun Alonzo Hard Fork yükseltmesi uzun zamandır bekleniyordu. Nihayet beklenen gün geldi ve yükseltme piyasaya sürüldü. Böylece, PoS blok zincirinde akıllı sözleşmeler özelliği etkinleşti. Bu yükseltme Input Output Global’ın CEO’su ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson‘a da bir iddia kazandırmış oldu.

Bir tahmin platformu olan Polymarket, Cardano’nun akıllı sözleşmeler özelliğinin 1 Ekim’den önce piyasaya sürülemeyeceğini söylemişti. Ancak, işler Polymarket’in söylediği gibi olmadı. Durum böyle olunca Hoskinson da Polymarket’e bir tweet attı.

alonzo hard fork cardano kurucusuna iddia kazandirdi 2

Cardano Kurucusu, Polymarket’e Adres Gösterdi

Cardano’nun yükseltmesi tamamlanır tamamlanmaz, Charles Hoskinson, Polymarket’i etiketleyip bir tweet attı. Polymarket’e, 50.000 dolar bağış yapması gerektiğini hatırlayan Hoskinson bunun için bir adres de gösterdi: Magic Yarn. Bu yardım kuruluşu, kanserli çocuklar yararına çalışıyor. Proje, kemoterapi nedeniyle saçlarını kaybeden çocuklar için peruklar yapıyor.

İddia, Polymarket tarafından, 15 Temmuz günü ortaya atılmıştı. İlgili tweeti de aşağıda görebilirsiniz.

ADA, Alonzo Hard Fork Yükseltmesine Rağmen Düştü

Dünyanın en değerli kripto para birimleri arasında üçüncü sırada yer alan ADA, 2,60 dolar seviyesinden yüzde 13 düşüş gösterdi. Cardano’nun ADA’sı bu haberin yazıldığı saatlerde Binance’te 2,38 dolardan işlem görüyor.

Kripto para dünyasıyla ilgili daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 384.109,27 TL 0,94%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.076,60 TL 3,43%
cardano
Cardano (ADA) 19,54 TL 4,34%
tether
Tether (USDT) 8,88 TL 0,23%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.054,45 TL 2,12%
xrp
XRP (XRP) 8,35 TL 0,38%
solana
Solana (SOL) 1.200,97 TL 1,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,88 TL 0,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 254,07 TL 4,55%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 2,40%
Copy link
Powered by Social Snap