Alman Düzenleyiciden Coinbase’e Uyarı

Alman Duzenleyiciden Coinbasee Uyari

Kripto sektöründeki artan düzenleyici baskısı artık küresel boyutlara ulaşmış durumda. Başta ABD ve Avrupa Birliği olmak üzere neredeyse bütün düzenleyiciler kripto alanında sıkı çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu noktada düzenleyicilerin ilk tuttuğu kol ise en çok göz önünde olan merkezi borsalar oluyor. Son olarak Almanya’nın mâli düzenleyicisi, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase‘e organizasyonel eksiklikleri konusunda uyarı verdi.

Alman Düzenleyiciden Coinbase'e Uyarı

Alman Mâli Düzenleyiciden Coinbase’e Uyarı Geldi

Almanya’nın BaFin olarak bilinen Federal Finansal Denetleme Kurumu, Coinbase‘in Almanya kolu için Alman Bankacılık Yasası tarafından belirlenen standartları ihlal ettiğini açıkladı. Duyuru, şirketlerin risk taşıma kapasitesini, yeterli personel alımını, BT sistemleri gibi acil durum yönetim mekanizmalarını ve yönetim de dahil olmak üzere çalışanlar için şeffaf ücretlendirme sistemlerini sürdürmeleri için gereksinimleri ortaya koyan Yasa’nın 25a (1) Bölümüne atıfta bulundu.

Bunlara ek olarak BaFin yaptığı açıklamada, “yıllık mali tabloların denetimi, enstitüdeki organizasyonel eksiklikleri ortaya çıkardı. İş organizasyonunun düzenliliği, denetlenen tüm alanlarda verilmedi” Dedi. Bu noktada düzenleyicinin örgütsel sorunları ele alma emrinin 27 Ekim’den beri yürürlükte olduğunu da belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
317.838,28 TL 0,49%
ethereumETH/TRY
23.572,46 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
5.402,33 TL 0,43%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
7,33 TL 0,05%
dogecoinDOGE/TRY
1,92 TL 0,84%
cardanoADA/TRY
5,99 TL 0,81%
matic-networkMATIC/TRY
17,11 TL 0,04%
Bağlantıyı kopyala